Egyedülálló nemzetközi támogatás a PPKE Örmény tanulmányok programja számára 2019. június 28.

A világ és egyben az Európai Unió egyik legnagyobb örmény magánalapítványa, a lisszaboni székhelyű Calouste Gulbenkian Alapítvány immár negyedik alkalommal támogatja a PPKE Örmény tanulmányok programját, amelynek mértéke évi 25.000 Euró.

A 2019/2020-as tanévre az alapítvány támogatásának köszönhetően 5 hallgató íratkozhat be a PPKE Örmény tanulmányok költségtérítéses képzésére, akiknek ezúton is gratulálunk.

A szervezet nemzetközileg az egyedüli olyan intézmény, amely 1956 óta egy önálló támogatási programot tart fenn az örmény diaszpóra-tanulmányok részére.

A korábban megkötött nemzetközi megállapodást - a PPKE és a Calouste Gulbenkian Alapítvány, valamint a lipcsei Leibniz Intézet (GWZO) között - a felek idén 5 évre ismét meghosszabbították.