Kiczenko Judit (1945–2020) 2020. január 9.

2020. január 8-án, életének 75. évében elhunyt Kiczenko Judit tanárnő.

A magyar szak egyik alapítója volt, 1994 és 1997 között Magyar Irodalomtudományi Intézetünk intézetvezető egyetemi docense, a Pázmány Emlékérem tulajdonosa. Több évtizedes egyetemi oktatói szolgálatáért és Intézetünk alapításában való közreműködéséért köztársasági Elnöki Érdemrendben részesült. Több mint negyven évet töltött el a hazai felsőoktatásban. Oktatási és kutatási területe a XIX. század második felének magyar irodalma, valamint a mai magyar irodalom. Tanítványai közül számosan emlegették úgy, mint legjobb, legszeretettebb tanárukat, közösségek összetartóját. Legendás oktatóként hallgatóinak százait ismertette meg Arany János életművével, a toposzok, mítoszok, archetípusok vagy a történeti műfajpoétika vizsgálatával.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem saját halottjának tekinti Kiczenko Juditot.

Emlékét megőrizzük.