Rekordévet zárt az Erasmus Európában 2014. július 17.

A 2013/14-es tanévben 4400 magyar hallgató utazott a program keretében Európa különböző országaiba, míg 4300 külföldi hallgató érkezett Magyarországra.

Mostanra Törökországból és Németországból fogadjuk a legtöbb fiatalt, akik felsőfokú tanulmányok folytatása, illetve szakmai gyakorlat céljából utaznak hazánkba. A magyar kiutazók elsősorban német, francia és spanyol egyetemekre és vállalatokhoz mennek.

A 2013/2014-es tanév a BTK életében is rekordév volt: 71 hallgató kapott tanulmányi ösztöndíjat, 8 hallgató szakmai gyakorlati ösztöndíjat, valamint 14 oktató utazhatott a programmal külföldi partnereinkhez. Emellett 85 beérkező Erasmusos hallgatónk volt, ami még soha nem látott szám a Kar történetében.