Ez nekünk Kína

Kezdete: 2018. november 12. 18:00 -Vége: 2018. november 12. 20:00

Sophianum 112.

PEACH ösztöndíjas est

Tanulni, tanulni, tanulni – Kínában. Ösztöndíjra pályáznék, de mikor, hol, kinél, mivel és miért? Mennyi az annyi? Lehet-e aludni, Facebookozni, levegőt kapni? Hiányzik-e a Túró Rudi, s ha igen, mit lehet tenni? Kínaiul beszélnek-e a kínaiak? Meghízom vagy lefogyok egy év alatt? Nem lesz elegem a rizsből? Muszáj karaokézni? Megsülök, megfagyok, vagy mindkettő? Visszasírom-e Kínában Magyarországot, Magyarországon Kínát? És mindezt hogy közöljem anyukámmal?

Az est célja, hogy kínai ösztöndíjat már elnyert, Kínát megjárt hallgatóink tájékoztatást nyújtsanak a Kínába még csak most készülő diákjainknak a kínai ösztöndíjlehetőségekről, a kínai életről, kollégiumi elhelyezésről, tanulmányi követelményekről, az egyes városok és régiók sajátosságairól stb. A diákok mellett a Konfuciusz Ösztöndíjakról tájékoztatót tart Knyihár Eszter, az ELTE Konfuciusz Intézet oktatásszervezője. Az előadást tartó diákok megszervezését Nyári Norbert, a Kínai Tanszék demonstrátora végzi.

Az esemény a nagy sikerű, hasonló témájú tavalyi est folytatása.

FB esemény →