Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny

A 2018/2019-es tanévben négy szakkal hirdettük meg a Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Versenyt a 11–12. évfolyamos középiskolások számára. A verseny népszerűsége töretlen, már több mint 400 fő regisztrált a versenyre.

A 2 írásbeli fordulót követően a Döntőre 2019. február 1-én, a piliscsabai Campuson került sor, ahol a 4 szak legjobb 10 versenyzője mérte össze a tudását. A verseny nagyon színvonalasan zajlott a győztesek kiválasztása komoly kihívást jelentett a zsűrinek.

Dr. Nemesi Attila László dékánhelyettes úr örömmel gratulált és adta át a győzteseknek a kiemelt díjakat, az első helyezettek 150 000 Ft/fő, a második helyezettek 100 000 Ft/fő, a harmadik helyezettek 75 000 Ft /fő, a különdíjasok 50 000 Ft/fő pénzjutalmat.

Gratulálunk a résztvevőknek és a felkészítő tanáraiknak!

Fényképek →


A Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny díjazottjai és felkészítő tanárai

Szak

Helyezés

Név

Iskola neve

Felkészítő tanár neve

Angol

 

 

 

1. helyezett

Kárpát Flóra Viktória

II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Budapest

Szabó Emese

2. helyezett

Major Zsófia

II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Budapest

Szabó Emese

3. helyezett

Gál Emma Flávia

Karinthy Frigyes Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, Budapest

Mohácsi Eszter Enikő

Különdíjas:

Kiss Dominik

Herman Ottó Gimnázium, Miskolc

Pásztiné Stefán Beáta

Magyar irodalom

 

 

 

1. helyezett

Holpár Anna

Révai Miklós Gimnázium és Kollégium, Győr

Kovács Zsuzsanna

2. helyezett

Schell Réka

Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium, Budapest

Mihályi Anikó

3. helyezett

Iszály Bíborka

Szentendrei Ferences Gimnázium, Szentendre

Soósné Dr. Veres Rózsa

Különdíjas

Krasznai Kármen

Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium

Hortobágyi Katalin

Kommunikáció

 

 

1. helyezett

Fejes Annamária

Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium

Vas Zoltán

2. helyezett

Venczel Frigyes

Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest

Varga-Urbán Zoltán

3. helyezett

Rákosi Csenge

Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

Bárdos Dóra

Történelem

 

 

 

1. helyezett

Réthy Lilla

Babits Mihály Gimnázium, Budapest

Balázs Gábor

2. helyezett

Sipos Ilka

Szentendrei Református Gimnázium

Török Márta 

3. helyezett

Ombódi Zsolt

Gödöllői Török Ignác Gimnázium

Puskás Péter

Különdíjas

Farkas Panna Lilla

Báthori István Katolikus Ált. Isk., Gimnázium és Szakgimnázium, Nyírbátor

Csonka Éva

x