Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny

3. forduló, országos döntő (szóbeli)

A Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi verseny döntő időpontja: 2020. január 31., 13.00 óra.

Helyszín: 1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1.

A megmérettetésre szeretettel várjuk a felkészítő tanárokat is!

A szóbeli feladatok letölthető leírásai:

Régészeti előadássorozat a Pázmány Bölcs-Ész tanulmányi versenyen

A Keleti Örökségünk – PPKE Interdiszciplináris Történeti és Régészeti Kutatócsoport a Pázmány Bölcs-Ész tanulmányi verseny döntőjének alkalmával továbbképző jellegű előadássorozatot tart középiskolai történelemtanárok és érdeklődők részére.

A témákat a legaktuálisabb és nagy érdeklődésre számot tartó történeti és régészeti problémák alapján állították össze, így a hallgatóság a legfrissebb régészeti kutatási eredményekről kap átfogó tájékoztatást.

Időpont: 2020.01.31. 13.00–15.45
Helyszín: Sophianum 311.

Program

• 13.00–13.45: Mráv Zsolt (MNM – PPKE RI): A Seuso-kincs üzenetei – Villák, ezüstök és lakomák
  • 14.00–14.45: Dr. Klima László (PPKE RI): A magyar őstörténet régészeti és nyelvészeti kutatása napjainkban
  • 15.00–15.45: Dr. Tóth Endre (MNM – PPKE RI): A Szent Korona kutatásának legújabb eredményei

A rendezvény ingyenes, és előzetes regisztráció nélkül látogatható.

Jelentkezési lap →

Versenykiírás és szabályzat →