Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny

Új szakokkal (filozófia és művészettörténet) kiegészítve hirdettük meg a 2016/2017-es tanévben a Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Versenyt a 11-12. évfolyamos középiskolások számára. Az egyre népszerűbb versenyre idén 415 fő regisztrált.

A 2 írásbeli fordulót követően a döntőre 2017. február 3-án, a piliscsabai Campuson került sor, ahol 60 versenyző mérte össze a tudását. A verseny nagyon színvonalasan zajlott a győztesek kiválasztása komoly kihívást jelentett a zsűrinek.

A döntőn és a díjátadón készült fényképek megtekinthetők itt →

A versenyzők ráfordított munkáját kiemelt díjakkal jutalmaztuk:

az első helyezettek 150 000 Ft/fő, a második helyezettek 100 000 Ft/fő, a harmadik helyezettek 75 000 Ft /fő, a különdíjasok szakonként 1 fő 50 000 Ft/fő pénzjutalomban részesülnek.

Az 1-3. helyezettek felkészítő tanárai értékes jutalomban részesültek.

Gratulálunk a résztvevőknek és a felkészítő tanáraiknak!


A díjazás az alábbiak szerint alakult:

Szak

Helyezés, Név

Iskola neve

Felkészítő tanár neve

Angol

1. Böjthe Anna-Katinka

Révai Miklós Gimnázium és Kollégium, Győr

Dr. Csinády Judit

 

2. Drexler Konrád Kolos

Pál Apostol Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Belcsákné Koncz Ágnes

 

3. Gregus Balázs

Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd

Szabó Roland

 

Különdíj:

Palásthy Levente

Szent II. János Pál Iskolaközpont, Budapest

Harsányi Klára

Filozófia

1. Horváth Ábrahám Ágoston

Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Pannonhalma

Rochlitz Kyra

 

2. Farkas Vendel

Piarista Gimnázium, Budapest

Hoványi Márton

 

3. Lits Benedek

Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Pannonhalma

Rochlitz Kyra

Magyar irodalom

1. Svindt Mária

Szent II. János Pál Iskolaközpont, Budapest

Balogh Veronika Laura

 

2. Kerti Anna Emese

Piarista Gimnázium és Kollégium, Vác

Sebesi Zsuzsanna

 

3. Juhász Róza

Deák Téri Evangélikus Gimnázium, Budapest

Korompayné Sebestyén Nóra

 

Különdíj:

Hellinger Patrícia Ivett

Szent Margit Gimnázium, Budapest

Murányi Ilona

Matematika

1. Tar Viktor

Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium, Cegléd

Kozma Sándor

 

2. Czirkos Angéla

Bolyai János Gimnázium, Kecskemét

Vincze Zoltán

 

3. Jakab Máté

Bolyai János Gimnázium, Kecskemét

Vincze Zoltán

 

Különdíj:

Csahók Tímea

Németh László Gimnázium, Budapest

Farkasné Gór Gabriella

Művészet-történet

1. Fülöp Lili Gyöngyi

Németh László Gimnázium, Budapest

Mezei Emese

 

2. Popovics Kinga

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és AMI, Nyíregyháza

Dr. Valikovics Ferencné

 

3. Körtési András

Fasori Evangélikus Gimnázium, Budapest

Hajnóczi Eszter

Történelem

1. Szücs Adél

Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Debrecen

Ivanics Andrea

 

2. Incze Katalin Hajnalka

Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium, Budapest

Némethy Kálmán

 

3. Mészáros Barbara

Széchenyi István Gimnázium, Szolnok

Béres Mária

 

Különdíj:

Krámli Szabolcs József

Bolyai János Gimnázium, Kecskemét

Németh István

 

Kari szervezője: Kissné Csorba Erika
kapcsolattartó- és rendezvényszervező referens

2017. február 3.

x