2015–2016

2015. október – 2016. január

Új szakkal (angol) kiegészítve hirdettük meg a 2015/2016-os tanévben a Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Versenyt a 11-12. évfolyamos középiskolások számára. Rekord számú jelentkező regisztrált idén 379 fő.

A 2 írásbeli fordulót követően a Döntőre 2016. január 22-én, a piliscsabai Campuson került sor, ahol 40 versenyző mérte össze a tudását.

A versenyzők ráfordított munkáját kiemelt díjakkal jutalmaztuk:

az első helyezettek 150 000 Ft/fő, a második helyezettek 100 000 Ft/fő, a harmadik helyezettek 75 000 Ft /fő, a különdíjasok szakonként 1 fő 50 000 Ft/fő pénzjutalomban részesülnek.

Az 1-3. helyezettek felkészítő tanárai értékes jutalomban részesültek.

Gratulálunk a résztvevőknek és a felkészítő tanáraiknak!


Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny összefoglalása

A díjazás az alábbiak szerint alakult:

Szak

Helyezés, Név

Iskola neve

Felkészítő tanár neve

Angol

1. Üveges Anna Rebeka

Újpesti Babits Mihály Gimnázium

Budapest

Somodiné Nagy Ilona

 

2. Kiss Levente Rafael

Szent II. János Pál Iskolaközpont, Budapest

 

Sióréti Tamás

 

3. Pataki Petra Gabriella

Bárdos László Gimnázium, Tatabánya

 

Magi Mária

 

Különdíj:

Kocsó Barbara

Bolyai János Gimnázium, Kecskemét

 

Csikósné Györfi Ágnes

Magyar irodalom

1. Bonifert Rita

Ferences Gimnázium, Szentendre

Soós Sándorné Dr. Veres Rózsa

 

2. Meszes Klaudia

Árpád-házi Szt. Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom

Csépleő Cecília

 

3. Hellinger Patrícia Ivett

Szent Margit Gimnázium, Budapest

Rédai Gergely

 

Különdíj:

Szabó Júlia

Kazinczy Ferenc Gimnázium, Győr

 

Polczerné Ujlaki Csilla

Matematika

1. Polgár Márton

Németh László Gimnázium, Budapest

Holló Gábor

 

2. Tar Viktor

Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

Kozma Sándor

 

3. Horváth András János

Kaposvári Szakképzési Centrum Nagyatádi Ady Endre Gimnáziuma

Mesterné Subicz Erika

 

Különdíj:

Harcsás Dorina

Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola

Dr. Máder Attila

Történelem

1. Szentkereszti Máté

Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár

Berta Annamária

 

2. Krámli Szabolcs József

Bolyai János Gimnázium, Kecskemét

Németh István

 

3. Drótos Noémi

Németh László Gimnázium, Budapest

Bánfay Ágota, Zsoldosné Kovács Lívia

 

Különdíj:

Szabó Bernadett

Árpád-házi Szt. Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom

Chalupa Zoltán

 

Kari szervezője: Kissné Csorba Erika
kapcsolattartó- és rendezvényszervező referens

2016. január 25.

További fényképek →

x