Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara idén négy tárgyból hirdette meg országos középiskolai tanulmányi versenyét, a Pázmány Bölcs-Észt. Az irodalom, történelem, régészet mellett ezúttal a nemzetközi tanulmányok iránt érdeklődő diákok is összemérhették a tudásukat. A versenyre jelentkező, 11. és 12. évfolyamos tanulók közül – az október és december között lezajlott, két írásbeli forduló után – az egyetemi oktatókból álló, szakmai zsűrik tantárgyanként a legjobb tíz versenyzőt juttatták a döntőbe.

A végső, online megmérettetésen a diákok változatos feladatokat megoldva adhattak számot a felkészültségükről, tudásukról. Fontos szerepet kapott a diákok azon képessége, hogy az iskolában szerzett ismereteiket hogyan képesek tudományos igényességgel rendszerezni, kreatívan újragondolni és élményszerűen, másokat is inspirálva közvetíteni.

Azok a diákok és felkészítő tanáraik, akik részt vettek a döntőben, élőben is megtapasztalhatták, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan ismételten egy rendkívül színvonalas és szakmailag tartalmas verseny részesei lehettek.

Karunk a verseny szervezőivel együtt fontos küldetésnek érzik, hogy az ország minden tájáról érkező, kiváló képességű diákok megélhessék a verseny izgalmát, a tudás gyümölcsét!

Eredmények a 2021.01.29. szóbeli döntő alapján:

Irodalom

1. Félix Bernát, Szent Margit Gimnázium, Budapest
2. Varga Borbála Kincső, Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
3. Pozsgai Cicelle, Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium, Budapest, felkészítő: Mihályi Anikó

Nemzetközi tanulmányok

1. Mándli Helga, Deák Ferenc Gimnázium, Szeged, felkészítő: Erdélyi Eszter
2. Pásztor Diána, Karinthy Frigyes Gimnázium, Budapest, felkészítő: Kiss-Berta Beáta
3. Ilyés Csenge, Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő: Dr. Keglevich Kristóf

Régészet

1. Herke Beáta Flóra, VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest, felkészítő: Samu Ágnes, Kozma Éva
2. Oravecz Anna, Széchenyi István Gimnázium, Szolnok, felkészítő: Béres Mária
3. Zentai Máté, Zsigmondy Vilmos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, Dorog, felkészítő: Harmat Eszter

Történelem

1. Kréz Gellért, Gödöllői Református Líceum Gimnázium, felkészítő: Cseri András és Csobán Pál
2. Hérics Attila, Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár, felkészítő: Berta Annamária
3. Molnár Dániel, Svetits Katolikus Gimnázium, Debrecen

Köszönjük a felkészítő tanárok alapos munkáját és szívből gratulálunk minden résztvevőnek!