Fordító és tolmács mesterképzési szak

Angol–Amerikai Intézet
Intézetvezető: Dr. Pintér Károly egyetemi docens
Szakfelelős: Dr. Sohár Anikó egyetemi docens
Titkárság: Ambrosianum I. emelet 226.
Telefon: (06-26) 577-000/2886
E-mail: angol@btk.ppke.hu

Tantárgylisták

Szakképzettség megnevezése

okleveles fordító és tolmács

Képzési idő

4 félév

Tolmács vagy fordító akarsz lenni?

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem a 2017/2018-as tanévtől kezdve négy különböző teljesítési lehetőséget is magában foglaló új tantervvel indítja el fordító és tolmács mesterszakját:

• fordító – egy idegen nyelvvel,
  • fordító – két idegen nyelvvel,
  • tolmács – egy idegen nyelvvel,
  • tolmács – két idegen nyelvvel.

Mivel tapasztalataink szerint a legtöbb végzett fordító és tolmács leginkább a B-nyelvét, és a két szakmából is inkább csak az egyiket használja, indokoltnak tűnik az egy idegen nyelvű, ám mélyebb ismereteket nyújtó képzés elindítása.

Felvételi követelmény mindenkinek: (legalább alapszakos) diploma, egy felsőfokú és egy középfokú államilag elismert komplex nyelvvizsga, valamint a sikeres felvételi vizsga.

A B-, azaz első idegen nyelvhez felsőfokú nyelvvizsga szükséges. Választható B-nyelvek: angol, olasz.

A C-, azaz második idegen nyelvhez középfokú nyelvvizsga kell. Választható C-nyelvek: angol, francia, német, olasz, spanyol.

Az érdeklődődőket várjuk nyílt napunkon 2017. január 25-én 10 órától a Sophianumban (1088 Budapest, Mikszáth tér 1.)