A Parlamentben jártunk 2019. szeptember 27.

Ritter Imre német nemzetiségi képviselő, NEB elnök meghívására 2019.09.19-én a Parlament felsőházi termében hallgatóink és oktatóink részt vettek az Ösztöndíjas Nemzetiségi Pedagógushallgatók I. Országos Konferenciáján.

A konferencián meghirdették a 2019/2020 évre vonatkozó Nemzetiségi Pedagógus Tanulmányi Ösztöndíj programot. Az ösztöndíj célja a nemzetiségi pedagógusképzésbe felvett hallgatók támogatása, és a képzett, elhivatott nemzetiségi óvónők és tanítók utánpótlásának biztosítása. A minden nemzetiségi szakos hallgató számára elérhető ösztöndíj remek lehetőséget kínál a minőségi tanulmányok feltételeinek biztosításra. A parlamenti programot, előadásokat a különböző nemzetiségekhez tartozó gyerekek műsora színesítette.

További információ a pályázatról →