XXXIII. OTDK – Hallgatóink helyezései 2017. március 29.

Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai szekció

A XXXIII. OTDK Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai szekciójában három hallgatónk ért el helyezést, ketten pedig különdíjat kaptak.

A hallgatóknak és témavezetőiknek gratulálunk!

SzerzőDolgozat címeTémavezetőHelyezés
Árvay Erzsébet A kritikai gondolkodás fejlesztése történelemórán Kákonyi Lucia II.
Bende Lilla Encouraging high school students to become autonomous EFL learners: Exploring the possibilities of Duoolingo Sárdi Csilla különdíj
Fekete Imre Blended learning and homework quality – learner awareness of higher quality homework in a secondary EFL class Tóth Zsuzsa II.
Fellner Anett The effect of pre-writing strategies on EFL writing achievement Reményi Andrea I.
Németh Ilona Erzsébet Vocabulary instruction in EFL: A study on some approaches to teaching and learning vocabulary in high school and language school contexts Tóth Zsuzsa különdíj