Hallgatóink helyezései a XXXIII. OTDK-n 2017. április 24.

 

Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció (2017. március 23-25.)

I. helyezés:

  • Fellner Anett: The effect of pre-writing strategies on EFL writing achievement
    Felkészítő tanár: Reményi Andrea


II. helyezés:

  • Árvay Erzsébet: A kritikai gondolkodás fejlesztése történelemórán
    Felkészítő tanár: Kákonyi Lucia
  • Fekete Imre: Blended learning and homework quality – learner awareness of higher quality homework in a secondary EFL class
    Felkészítő tanár: Tóth Zsuzsa


Különdíjasok:

  • Bende Lilla: Encouraging high school students to become autonomous EFL learners: Exploring the possibilities of Duoolingo
    Felkészítő tanár: Sárdi Csilla
  • Németh Ilona Erzsébet: Vocabulary instruction in EFL: A study on some approaches to teaching and learning vocabulary in high school and language school contexts
    Felkészítő tanár: Tóth Zsuzsa


Műszaki Tudományi Szekció (2017. április 6-8.)

I. helyezés:

  • Molnár Ádám (PPKE BTK)-Kovács Kata (BME ÉPK)-Miklós Bernadett (BME ÉPK): DDD" Data Doing Dimension / Műemléki felmérés és dokumentáció konfliktuszónában
    Felkészítő tanárok: Dr. Major Balázs, Dr. Vasáros Zsolt


Társadalomtudományi Szekció (2017. április 11-13.)

I. helyezések:

  • Jancsó András: A 'Fukuyama-tézis' antropológiai dilemmái
    Felkészítő tanár: Nyirkos Tamás
  • Vajas Anna: A konszociális államok szerepének és részvételének változása a 20. és a 21. század folyamán
    Felkészítő tanár: Kőváriné Ignáth Éva


II. helyezés:

  • Balla Boróka: Az integrált oktatás és inkluzív nevelés a Gyermekek Házában
    Felkészítő tanár: Temesváry Zsolt


Különdíjas:

  • Győri Lívia: Az Uber magyarországi tevékenysége és kommunikációja a sharing economy tükrében
    Felkészítő tanár: Radetzky András


Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció (2017. április 18-20.)

I. helyezések:

  • Kiss Tamás: Beszédes avatar
    Felkészítő tanár: Matuszka Balázs
  • Szekeres Tamás: A kétségbeesés nyelvi markerei
    Felkészítő tanár: Hargitai Rita


II. helyezés:

  • Ferencz Bernadett: A pedagógusok visszajelzéseinek összefüggései az általános iskolát megkezdő gyermekek motivációs mintázatával
    Felkészítő tanár: Berta Judit

III. helyezés

  • Jákli Fruzsina: A pszichológiai immunkompetencia és a narcisztikus személyiségvonások összefüggéseinek vizsgálata
    Felkészítő tanár: Matuszka Balázs


Különdíjasok:

  • Budinszki Cintia: A kötődési stílus és a féltékenység vizsgálata
    Felkészítő tanár: Csabai Krisztina
  • Csordás Georgina: Szürke hétvégék?! A vasárnapi neurózis jelenségének mérhetővé tétele
    Felkészítő tanár: Hargitai Rita
  • Szikszay Luca: Hospice ellátásban dolgozók élettel való elégedettsége
    Felkészítő tanár: Matuszka Balázs


Humántudományi Szekció (2017. április 18-21.)

I. helyezések:

  • Bedők Péter: Magyar asszimilációs törekvések Muraközben 1861 és 1918 között
    Felkészítő tanár: Medgyesy S. Norbert
  • Lengyel Nóra: Nő, Nap, Nemzet: Nőkép és nemzetépítés az Erdélyi Katolikus Nőszövetség időszaki kiadványaiban (1926–1944)
    Felkészítő tanár: Medgyesy S. Norbert
  • Tóth Bálint: Extraction from Headed Relatives
    Felkészítő tanár: É. Kiss Katalin, Surányi Balázs


II. helyezések:

  • Kéri Lilla Anna: Evilág és túlvilág: hit, hagyomány, kultúra a szárd néplegendák tükrében
    Felkészítő tanár: Lukácsi Margit
  • Megyery Noémi: A "Sárga zongoraszoba." Rippl-Rónai zenei festészete
    Felkészítő tanár: Kopócsy Anna
  • Pleskovics Viola Júlia: Egy elfeledett egyensúly - Az esztergomi vár 1930-as évekbeli bemutatása
    Felkészítő tanár: Szakács Béla Zsolt
  • Polónyi Emese: Veretekkel díszített lábbelik a 10. századi Kárpát-medencében és keleti kapcsolataik
    Felkészítő tanár: Türk Attila
  • Porubszky Ádám: Az archiregnum fogalma és megjelenéseiFelkészítő tanár: Rácz György
  • Sánta Lúcia: A Jungle of Cultures: A Comparison Between Two Hungarian Translations of Kipling's Jungle Book
    Felkészítő tanár: Somló Ágnes
  • Unger Ágota: Scribes and Readers of Chaucer: The Case of Cambridge University Library, MS Dd.4.24
    Felkészítő tanár: Karáth Tamás


III. helyezések:

  • Dékány Vanda: A Varsányi énekeskönyv bemutatása
    Felkészítő tanár: Bogár Judit
  • Drienyovszky Zsófia: Járitz Józsa eszmei háttere és műalkotásainak elemzése Mi az, ami a világot egyensúlyban tartja? című írásának tükrében
    Felkészítő tanár: Kopócsy Anna
  • Kiss Petronella: A medializált zenei elbeszélés érzékelési tapasztalata: A novellába ágyazott opera áthallásai
    Felkészítő tanár: Tarjányi Eszter
  • Kotán Dávid Márk: Középkori kőhajítógépek Európa és a Közel-Kelet területén a 6–14. századig
    Felkészítő tanár: Major Balázs


Különdíjasok:

  • Balázs Zsuzsanna: The Dramaturgy of Ambiguities: The Question of Authoritarian Politics in Luigi Pirandello's and W.B. Yeats's Late Plays
    Felkészítő tanár: Földváry Kinga
  • Dsupin Luca Anna: Munkácsy Mihály művészete a Goupil-korszak tükrében
    Felkészítő tanár: Kopócsy Anna
  • Bedők Péter: Magyar asszimilációs törekvések Muraközben 1861 és 1918 között
    Felkészítő tanár: Medgyesy S. Norbert
  • Kotán Dávid Márk: Középkori kőhajítógépek Európa és a Közel-Kelet területén a 6–14. századig
    Felkészítő tanár: Major Balázs

 


Támogatók 

Az NTP-OTDKR-16-0027 pályázati forrás támogatásával

x