Hírek, szakmai események

Kovács Ilona MTA levelező tag

2019. május 6.
A Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjai közé választották Kovács Ilonát, karunk tudományos dékánhelyettesét, a Pszichológiai Intézet vezetőjét.
Az Akadémikusok Gyűlése keddi, zárt ülésén megválasztotta az MTA új rendes, levelező, külső és tiszteleti tagjait.

A teljes lista az MTA honlapján található.

--------------------------------------------------------

Hallgatóink OTDK szereplései

XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia pszichológiai szekcióiban hallgatóink kiváló helyezéseket értek el.

Mátyás Eszter - 1. helyezés+különdíj (témavezető: Hargitai Rita)
Tóth Noémi - 1. helyezés (témavezető: Hargitai Rita)
Decsi Diána - 2. helyezés+különdíj (témavezető: Hargitai Rita)
Szőnyi Fanni Zsófia - 2. helyezés (témavezető: Berán Eszter)
Vass Eszter - 2. helyezés (témavezető: Hargitai Rita)
Farkas Flóra - 2. helyezés (témavezető: Csabai Krisztina, Márkus Lilla, Hámori Eszter)
Csike Tekla - 3- helyezés (témavezető: Csabai Krisztina)
Tóth Péter - különdíj (témavezető: Matuszka Balázs)

A díjazottak közül többen a Pszichológia Intézet KAP által támogatott tehetséggondozó programjában kezdték meg a kutatómunkát.

A hallgatókat Kovács Ilona és Menczel Zsuzsa készítette fel a prezentációkra.

Ezúton is gratulálunk nekik!

--------------------------------------------------------

Dr. Gyimesi Júlia nyilvános habilitációs előadása 2019. február 19-én került megrendezésre a PTE BTK Pszichológia Doktori Iskolája szervezésében.

Előadásainak címe:
Tantermi előadás:
„A pszichoanalízis budapesti iskolájának jelentősége a pszichoanalízis történetében "

Tudományos előadás:
„Az animális magnetizmus története és pszichológiai kapcsolódásai Magyarországon"

Tudományos előadás angol nyelven:
„Epilepsy and Criminal Responsibility: Constitutional and Instinctual Approaches in the History of Hungarian Forensic Psychology"

A habilitációs bizottság 100 százalékos értékeléssel terjesztette be az Egyetemi Bizottság elé a cím odaítélésének kérelmét. A sikeres habilitációs eljáráshoz örömmel gratulálunk kollégánknak!

INTÉZETI TUDOMÁNYOS ELŐADÁS- SOROZAT FELHÍVÁS

Ebben a félévben is megrendezésre kerül az Intézeti Tudományos Előadás-sorozat, melynek elsődleges célja a Pszichológiai Intézetben dolgozó kollégák kutatásainak bemutatása, azokról való kötetlen beszélgetés, valamint az ismeretterjesztés.

A soron következő előadás:  2017. november 16. Kovács Ilona: A tapasztalat szerepe a humán kognitív fejlődésben

A félév programja: ITT

Az előadások helyszíne: BTK Sophianum 204-es terem

Az előadások időtartama a megbeszéléssel együtt: 16.00 - 17.30

Mivel a termek befogadóképessége korlátozott, ezért kérünk minden kedves résztvevőt, hogy nevével regisztráljon az alábbi linken keresztül az előadás előtti nap éjfélig: https://doodle.com/poll/6xrrrz7z586mdrq3

Az előadásra hallgatók, oktatók és a karon dolgozó kedves kollégák jelenlétére egyaránt számítunk.

KUTATÓK ÉJSZAKÁJA 2017- A PSZICHOLÓGIA INTÉZET PROGRAMJAI

TEHETSÉGGONDOZÓ PROGRAM FELHÍVÁS

Felhívás!

Magyar Pszichológiai Társaság Nyári Egyeteme SZEPTEMBER 6-8

Plakát

_______________________________

EGYÜTTMŰKÖDŐ TRÉNING FELHÍVÁS

ELŐADÁS

2016. február 11-én csütörtökön 17:00-kor a "Mire való a tudomány?" sorozat keretein belül Pléh Csaba Tanár úr tart előadást "Mire való a kognitív tudomány?" címmel a Sophianum 112-es termében.

Mindenkit szeretettel várunk!

___________________________

Az MA szakdolgozat frissített tartalmi és formai követelményei megtekinthetőek itt!

___________________________

A Magyar Pszichológiai Társaság 2015. évi XXIV. Országos Tudományos Nagygyűlésén Egerben Dr. Boros Jánost a Társasági Emlékéremmel, Dr. Kovács Zoltánt a pszichológia oktatásáért Radnai Béla-díjjal tüntette ki. A díjakat kollégáink a több évtizedes egyetemi oktatói munkájukért, valamint a szakmai közéletben végzett tevékenységükért kapták. Kitüntetett kollégáinknak örömmel gratulálunk!
A díjak átadását az alábbi linken tekinthetik meg: Videó

Könyvajánló: A kötődéselmélet perspektívái a klasszikusoktól napjainkig

2015 nyarán megjelent Hámori Eszter könyve.

További információk az Animula Kiadó honlapján:

ANIMULA

Mestertanár Aranyérem

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács a szakmai bizottságok döntésének értelmében 2015-ben Hámori Eszter egyetemi docens, a Fejlődés és Klinikai Gyermeklélektan Tanszék alapítója és oktatója Mestertanár Aranyérmet vehetett át.

Szívből gratulálunk!