Köszönetnyílvánítás 2015. január 16.

Kedves Hallgatók!

Tisztelettel megköszönjük mindazok adományát és segítségét, akik a Szociológiai Intézet szervezésében bonyolított karácsony előtti gyűjtésben részt vettek. Az egyetemen több doboznyi tartós élelmiszer gyűlt össze. Az adományokat december 20-án eljuttattuk a mátraderecskei rászorulóknak – többségükben roma családoknak.

A Hallgatók a Közösség Szolgálatában – Országos Egyesület, mely a gyűjtés egyik „motorja" volt, a weboldalán beszámolót tett közzé, melyben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatóit is megemlíti.

És talán engedjék meg, hogy a gyűjtés egyik ihletőjeként utaljunk arra az egyházi tekintélyre is, aki nem szűnő igyekezettel szólít a szegények védelmére és tiszteletére.

„Gondoskodni felebarátunkról: a szegényről, a testben vagy lélekben szenvedőről, a nélkülözőről. Ez a próbakő."

A szervezők nevében, köszönettel és üdvözlettel:

Török Balázs
Szociológiai Intézet