Doktori képzések (Ph.D) és habilitáció

Tisztelt Doktoranduszok, Doktorjelöltek!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Doktori Irodába határozatlan ideig nem tudunk bemenni, otthonról dolgozunk.

Ha bármilyen kérdésük, kérésük van, e-mail-ben elérnek bennünket a hét bármely munkanapján.

Köszönjük  megértésüket!

Főtisztelendő Rektor úr az egész Egyetemre kiterjedő rendelkezése értelmében: a tervezett és szokásos Húsvét körüli 2 héttel (Nagyhét és Fényes hét) ellentétben a húsvéti tavaszi szünet: 2020. április 6 - április 13 -ig tart.
Április 14-től folytatódik az oktatás (távoktatás formájában).

Felhívjuk szíves figyelmüket a koronavírus kapcsán kiadott rektori körlevelekre:

A 2020. március 16-án kiadott rektori körlevél értelmében - visszavonásig - semmilyen doktori cselekmény  (komplex vizsga, szigorlat, munkahelyi vita, nyilvános vita) nem tartható, még külső helyszínen sem. Kérjük megértésüket.

A nemrég lezajlott Doktorandusz Önkormányzat (EDÖK) választásáról

Felhívjuk tisztelt doktoranduszaink figyelmét, hogy a Sophianum wifi szolgáltatásához,illetve az adott doktori iskola jelszóval védett segédanyagaihoz az egyetemi levelezőrendszer (Zimbra) belépési adataival csatlakozhatnak.

• A tavaszi félév dupla kötelező óráinak időpontjai a Történelemtudományi Doktori Iskolában: 2020. február 21., március 6., március 20., április 3., április 25., május 8.

Az első tanítási hét mindegyik doktori iskolában: február 10-14.!

Gratulálunk volt doktoranduszunknak, Huszthy Bálintnak!

Huszthy Bálint elnyerte a firenzei Accadamia della Crusca által meghirdetett díjat (Premio Giovanni Nencioni 2019), amelyet minden évben a legjobb nem Olaszországban írt olasz nyelvészeti doktori disszertációért ítélnek oda.
Tovább →

• English language PhD program in Applied Linguistics →

• Application for Admission to the PhD programme – 2020 →

• Az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács tavaszi féléves üléseinek dátumai:
    2020. március 31. kedd, 2020. június 30. kedd

• A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Doktori és Habilitációs Tanács tavaszi féléves ülései:

2020. február 14. péntek, 2020. június 19. péntek

• A doktori iskolák tavaszi féléves tanácsüléseinek dátumai:
  • Történelemtudományi Doktori Iskola:2020. február 10. hétfő, 2020. június 15. hétfő
  • Irodalomtudományi, Nyelvtudományi és Politikaelméleti Doktori Iskolák: 2020. február 14. péntek, 2020. június 19. péntek

Kérjük, hogy a kari ülésekre legkésőbb 10 nappal ülés előtt adják le kérelmeiket, beadványaikat.