"A hegyekről még messzebb lehet látni" 2020. február 23.

2020. február 22-én került sor a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet és Társadalomtudományi Karának diplomaátadó ünnepségére Piliscsabán.

173 fő vette át a diplomáját, melyből kitüntetéses oklevelet 30 fő szerzett, amihez külön gratulálunk!

Az ünnepség Dr. Ft. Török Csaba atya lelkesítő köszöntőjével kezdődött, mely után a végzettek közösen elmondták az egyetemi imát.

Dr. Hidas Zoltán tudományos dékánhelyettes úr nyitóbeszédében üdvözölte az egybegyűlteket, gratulált a végzősöknek sikeres pályafutást kívánva.

"Nézzenek fel, mert a hegyekről még messzebb lehet látni s gondolkodjanak el: tanulmányai során – ki-ki a maga tudományágában – mennyivel jutottak közelebb a világ, a történelem, az ember komplex valóságának teljesebb megismeréséhez, hogy ezáltal megértsék helyüket, feladatukat és végső céljukat abban a korban és abban a hazában, amely Önöknek adatott."

Reményét fejezte ki, hogy a tudásvágyuk nem apad el és szívesen térnek vissza majd az Alma Mater által szervezett további képzésekre is.

A Hallgatói Önkormányzat nevében Hengán Kamilla köszönt el diáktársaitól.

Az oklevelek átadása után ünnepség a Bölcsész Fogadalom elmondásával zárult, először magyarul, majd latinul.

Gratulálunk a friss diplomásoknak!