Doktorandusz hallgatónk nyerte az OTDT Roska Tamásról elnevezett pályázatát 2019. január 28.

Az ezévi OTDK Humán Tudományi Szekciójában Huszthy Bálint, a PPKE Nyelvtudományi Doktori Iskola doktorjelöltje nyerte a "Roska Tamás Tudományos Előadás" pályázatot.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) a felsőoktatás különböző képzési szintjein történő tehetséggondozó, tudományos kutatói tevékenység folyamatosságának támogatása és perspektíváinak felmutatása, a tehetség elismerése és a fiatal kutatói teljesítmények megismertetése, valamint Roska Tamás tudományterületeket összekapcsoló, nemzetközileg elismert kutatói életműve előtti tiszteletadás céljából hívta életre a „Roska Tamás tudományos előadások" intézményét.

„Roska Tamás tudományos előadás" tartására elismerő felkérést kaphat az a doktorjelölt / doktorandusz / posztdoktor, aki kutatómunkája során az általa választott szakmai területen kiemelkedő teljesítményt nyújtott, eredményeiről nívós publikációk, előadások, művészeti vagy tudományos alkotások formájában számot adott, valamint képes eredményeit magas színvonalú és élményt nyújtó tudományos, tudománynépszerűsítő előadásban közzé tenni. Doktoranduszelőadásra első ízben 2019-ben a XXXIV. OTDK keretében, majd ezt követően kétévente, szekciónként egy, összesen 16 tudománykörben kerül sor az Országos Tudományos Diákköri Konferencián.

Gratulálunk az elismeréshez!