• 21 márc.

Kezdete: 2019. március 21. 10:00 -Vége: 2019. március 22. 18:30

Budapest, Sophianum 204

Célunk a tudományos kutatások vonzóvá tétele a fiatalabb generáció számára is, valamint az, hogy rámutassunk, melyek azok a pontok, amelyek a tudományos kutatásokat és napjaink társadalmának az egyént is érintő kérdéseit összeköti.

A workshop egy nagyobb projekt része, amely tanszékünk, így egyetemünk nemzetközi jelenlétét kívánja erősíteni úgy, hogy az ne csak az oktatókat és a kutatókat érintse, hanem határozott célunk, hogy a hallgatók is aktív módon részt vehessenek a programban. Célunk ezzel a tudományos kutatások vonzóvá tétele a fiatalabb generáció számára is, valamint az, hogy rámutassunk, melyek azok a pontok, amelyek a tudományos kutatásokat és napjaink társadalmának az egyént is érintő kérdéseit összeköti.

A PPKE-BTK spanyol tanszéke 2014-ben és 2015-ben is rendezett nemzetközi szimpóziumot, a 2019 tavaszra tervezett workshop ennek a programsorozatnak a része kíván lenni, melynek címe: III. Nemzetközi workshop-szimpózium a hispán irodalom és nyelv jelenlétéről Közép-Európában. Határok, egyenlő(tlen)ség, identitás.

Célunk olyan európai kutatók és egyetemek közötti tudományos eszmecsere, akiket és amelyeket több éve ismerünk, ez alkalommal tehát a korábbi két rendezvénnyel ellentétben meghívásos alapon rendezzük a workshopot, így garantálva a magas szakmai színvonalat, hiszen a közös munka eredményeképpen megszülető szövegeket szakkönyv formájában szeretnénk megjelentetni olyan külföldi kiadónál, amely biztosítja a nemzetközi terjesztést. A meghívásos alapon történő szervezést azért tartjuk fontosnak, hogy biztosítsuk a résztvevők minél nagyobb fokú elköteleződést a projekt iránt.

10 kutató-oktató vesz részt a programban:

Pázmány Péter Katolikus Egyetem (Dr. Susana Cerda és Dr. Bakucz Dóra)

ELTE (Dr. Menczel Gabriella)

Szegedi Tudományegyetem (Dr. Csikós Zsuzsanna)

Ljubljanai Egyetetem (Dr. Maja Sabec)

Zagrábi Egyetem (Dr. Gordana Matic)

Temesvári Egyetem (Dr. Ilinca Ilian)

Olomouci Egyetem (Dr. Daniel Nemrava)

Római Universita degli Studi Guglielmo Marconi (Dr. Giuseppe Gatti)

Navarrai Egyetem (Dr. Javier de Navascués)

Tervezett program:

2019. március 21.