Középkortörténeti Diákköri Konferencia Fodor István emlékére

• 05 máj.

Kezdete: 2021. május 5. 14:00 -Vége: 2021. május 5. 17:00

Zoom

A PPKE Új Nemzeti Kiválóság Program (2020/2021) és Tématerületi Kiválósági Program (2019–2023) közös rendezvénye

A PPKE-BTK Régészettudományi Intézete 2021. május 5-én 14 órai kezdettel középkortörténeti diákköri online konferenciát szervez a nemrég elhunyt nemzetközi hírű régészprofesszor, Fodor István emlékére. A rendezvényen az Intézet legkiválóbb hazai és külföldi régészhallgatói tartanak előadásokat honfoglalás kori és középkori témákról, saját kutatásaik legújabb eredményeiről. Az előadók többsége az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjasa, illetve részt vesznek a régészeink által 2019-ben elnyert Tématerületi Kiválósági Program (ITM) kutatási pályázatban. A konferencia olyan témákat érint, amelyek közel álltak a nemrég elhunyt, nemzetközi jelentőségű kiváló magyar régész, Fodor István munkásságához. A rendezvény keretében megemlékezünk személyéről és a magyar régészetben betöltött szerepéről. Végül pedig egy hagyományőrző és ötvöstechnikai előadással kedveskedünk vendégeinknek a tudományos ismeretterjesztés világából. A konferencia nyilvános és nagyon sok szeretettel várunk mindenkit, akit érdekel a kora középkori történelem és régészet!

Az eseményhez itt lehet csatlakozni.

14.00–14.15: Prof. Dr. Takács Miklós egyetemi tanár, a zsűri elnöke: Köszöntő, programismertetés és megemlékezés Fodor Istvánról

(A zsűri tagjai: Füredi Ágnes és Szigeti Judit, a PPKE TDI Régészeti Műhely PhD hallgatói)

14.15–14.35: Jancsik Balázs: A Jászság a 10. században a tárgyi kultúra tükrében

14.40–15.00: Sulayman Al Halabi: The Huszt Hoard of the Hungarian National Museum