Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny

Az irodalom- és a történelemverseny mellett ezúttal a művészettörténet és a régészet iránt érdeklődő diákok is összemérhették tudásukat. A versenyre jelentkező, 11. és 12. évfolyamos tanulók közül – az október és december között lezajlott, két írásbeli forduló után – az egyetemi oktatókból álló, szakmai zsűrik tantárgyanként a legjobb tíz versenyzőt juttatták a döntőbe.

A végső, szóbeli megmérettetésen a diákok számot adhattak arról, hogy milyen irányban mélyítették el és milyen mértékben gyarapították az iskolában megszerzett ismereteiket, s hogy ezeket képesek-e tudományos igényességgel rendszerezni, kreatívan újragondolni és élményszerűen, másokat is inspirálva közvetíteni. Azok a diákok, akik részt vettek a versenyen, megtapasztalhatták, hogy szeretett tantárgyuk jóval több, mint tananyag, hogy egy történelmi kor vagy személyiség önálló kutatása, egy irodalmi mű alkotó jellegű újragondolása, egy képző- vagy iparművészeti kiállítás virtuális megrendezése vagy egy régészeti ásatás elképzelt lebonyolítása nemcsak örömteli szellemi tevékenység, de egyszersmind ön- és világmegértés is.

Ha a Pázmány Bölcs-Ész tanulmányi versenynek része van abban, hogy ezek, az ország minden tájáról érkező, kiváló képességű diákok átélhették ezt az élményt, nem is marad egyéb ambíciónk, minthogy évről-évre újból megrendezhessük ezt a számunkra is felemelő és emlékezetes eseményt.


Eredmények a szóbeli döntő alapján

Irodalom

1. Varga Borbála Kincső
Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc,
Felkészítő tanár: Chalupeckyné Guba Zsuzsanna

2. Holpár Anna
Révai Miklós Gimnázium és Kollégium, Győr,
Felkészítő tanár: Kovács Zsuzsanna

3. Döbrönte Zsófi
Szentendrei Református Gimnázium
Felkészítő tanár: Gergely Judit

Különdíj: Masznyik Hanna
Deák Téri Evangélikus Gimnázium, Budapest,
Felkészítő tanár: Korompayné Sebestyén Nóra


Művészettörténet

1. Kolma Eszter
Németh László Gimnázium, Budapest,
Felkészítő tanár: Isó Emese

2. Lukács Lilla
Németh László Gimnázium, Budapest
Felkészítő tanár: Isó Emese

3. Kovordányi Villő Dorka
Patrona Hungariae Gimnázium, Budapest

Különdíj Fonyódi Bence
Szent Margit Gimnázium, Budapest
Felkészítő tanár: Balla Lajos, Kis Attila, Vasas Géza


Régészet

1. Bedő István
Kölcsey Ferenc Gimnázium, Zalaegerszeg
Felkészítő tanár: Kaczor Jácint

2. Baranyai Boglárka
Széchenyi István Gimnázium, Szolnok
Felkészítő tanár: Béres Mária

3. Jámbor Keve
Szentendrei Ferences Gimnázium


Történelem

1. Beck Hanna
Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár Felkészítő tanár: Nádasi Richárd

2. Molnár Dániel
Svetits Katolikus Gimnázium, Debrecen

3. Hérics Attila
Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár
Felkészítő tanár: Berta Annamária, Nádasi Richárd

Különdíj Kaposi Márton Bálint
Gödöllői Török Ignác Gimnázium
Felkészítő tanár: Puskás Péter


Köszönjük a felkészítő tanárok alapos munkáját és szívből gratulálunk minden résztvevőnek!

További fényképek →

x