Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny 2016

Szeretettel köszöntjük a PPKE BTK által szervezett Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Versenyen!

Minden döntőbe jutott versenyzőt e-mailben értesítünk az utolsó forduló részleteiről legkésőbb 2016. december 23-ig.

A harmadik forduló feladatlapjai

A döntőre Piliscsabán, a Stephaneumban kerül sor 2017. február 3-án 13.00 órától.

Jó versenyzést kívánunk!

A 2016/2017 tanévben is meghirdetjük a Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Versenyt angol, filozófia, magyar, matematika, művészettörténet, történelem tárgyból.

A Verseny célja a Kar ismertségének és népszerűségének növelése az érettségiző korosztály körében.

A versenyre a 2016. október 5-ig lehet regisztrálni, ezt követően 2 alkalommal feladatsort kell a résztvevőknek megoldani és elektronikusan visszaküldeni. Szakonként a legtöbb pontot elért 10 versenyzőnek 2017. február 3-án a szóbeli fordulón kell számot adni tudásukról, és igazolni felkészültségüket.

A szóbeli forduló után kerül sor az összesített eredmény alapján történő ünnepélyes díjátadásra.

A versenyen legjobban teljesítő három diák pénzdíjazásban részesül, amelynek összege:

I. hely: 150.000 Ft, II. hely: 100.000 Ft, III. hely: 75.000 Ft.

A versenyen dobogós helyezést elért diákok felkészítő tanárai az ünnepélyes díjátadó keretében kisebb tárgyjutalomban részesülnek.

Részletes versenykiírás →

Jelentkezési lap →