XXX. Jubileumi OTDK 2011. április 26.

A Humán, Pedagógiai, Pszichológiai és Társadalomtudományi szekciókban karunkról 85 résztvevő indult, akik 7 első, 9 második, 7 harmadik helyezést és 2 különdíjat hoztak el Egerből. Minden díjazottnak és vezető tanáraiknak szívből gratulálunk!

A Humán, Pedagógiai, Pszichológiai és Társadalomtudományi szekciókban karunkról 85 résztvevő indult, akik 7 első, 9 második, 7 harmadik helyezést és 2 különdíjat hoztak el Egerből. Minden díjazottnak és vezető tanáraiknak szívből gratulálunk!

Összesen 85 hallgatót indítottunk

  • 62 fő a Humán Szekcióban 
  • 20 fő a Társadalomtudományi Szekcióban
  • 1 fő a Pszichológiai Szekcióban
  • 2 fő (1 fő 2 dolgozattal) a Pedagógiai Szekcióban)

 

Humán Szekció (Eszterházy Károly Főiskola, Bölcsészettudományi Kar, Eger)

I. helyezettek:

  • Hajtman Kornél (régi magyar irodalom, tanára: Maczák Ibolya tudományos segédmunkatárs)
  • Jankó Anna (modern nyelvek kultúrája, tanára: Bognár Zsuzsa egyetemi docens)
  • Pintér Lilla (elméleti és leíró nyelvészet, tanára: É. Kiss Katalin egyetemi tanár)
  • Huszthy Bálint (nyelvtudomány – romanisztika, tanára: Domokos György egyetemi docens)
  • Lánczky István (orientalisztika II., tanára: Maróth Miklós egyetemi tanár)

II. helyezettek:

  • Zsuppán Klaudia (kortárs magyar irodalom I., tanára. Horváth Kornélia egyetemi docens)
  • Bán Izabella (régi magyar irodalom, tanára: Nagy László egyetemi tanár)
  • Alpár Flóra (német irodalom, tanára: Lindner Henriett egyetemi adjunktus)
  • Gerőcs Mátyás (elméleti és leíró nyelvészet, tanára: É. Kiss Katalin, egyetemi tanár)
  • Balogh Emese (nyelvtudomány, romanisztika, tanára: Bors Edit egyetemi docens)
  • Mércz András (orientalisztika I., tanára: Maróth Miklós egyetemi tanár)
  • Kovács Mihály István (19. századi magyar történelem, tanára: Armando Nuzzo egyetemi docens)

III. helyezettek:

  • Benyhe Bernát (modern magyar irodalom II., tanára: Finta Gábor egyetemi tanársegéd)
  • D’Albini Zsuzsanna (művészettörténet, tanára: Kovács Imre, egyetemi docens)
  • Bácsatyai Dániel (középkori egyetemes történelem, tanára: Szovák Kornél, egyetemi docens)
  • Gilányi Magdolna (középkori egyetemes történet, tanára: Kóta Péter, egyetemi docens)

A GUG különdíja:

  • Sudár Balázs (német irodalom, tanára: Jónácsik László, egyetemi docens)

A SZTE Nyelvtudományi Doktori Iskola különdíja:

  • Kasza Attila (nyelvtudomány, romanisztika, tanára: Náray-Szabó Márton egyetemi adjunktus)

 

Társadalomtudományi Szekció (Zsigmond Király Főiskola, Bp.)

I. helyezettek:  

  • Miklósvölgyi Zsolt (esztétika, tanára: Bazsányi Sándor egy. docens, Schmal Dániel egyetemi docens)
  • Paár Tamás (filozófia II., tanára: Lautner Péter egyetemi docens)

II. helyezettek:

  • Zsikla Mónika (esztétika, tanára: Hörcher Ferenc habil. egy. docens)

III. helyezettek:

  • Bene Bálint (filmtudomány, tanára: Magyar-Ábel Ágnes egyetemi tanársegéd)
  • Bíró Ilona (nemzetközi tanulmányok, tanára: Szigetvári Tamás egyetemi docens)

 

Pedagógiai, Pszichológiai Szekció (Kecskeméti Főiskola):

III. helyezett:

  • Szászi Barnabás (pszichológia, tanára: Dezső Linda óraadó)

 

Tanulás- és Tanításmódszertani Szekció (Szent István egyetem, Pedagógiai Kar,Szarvas)

II. helyezett:

  • Horváth Mariann (alkalmazott pedagógia, tanára: Szőke-Milinte Enikő egyetemi docens)

 

Alszekciók:

Kortárs magyar irodalom I.

2. helyezett
Zsuppán Klaudia (PPKE-BTK)
Témavezető: Horváth Kornélia egyetemi docens
Összpontszám: 80

Modern magyar irodalom II.

3. helyezett
Benyhe Bernát (PPKE-BTK)
Témavezető: Finta Gábor egyetemi tanársegéd
Összpontszám: 77

Régi magyar irodalom

1. helyezett
Hajtman Kornél (PPKE-BTK)
Témavezető: Maczák Ibolya tudományos munkatárs
Összpontszám: 85

2. helyezett
Bán Izabella (PPKE-BTK)
Témavezető: Nagy László egyetemi tanár
Összpontszám: 81

Német irodalom

2. helyezett
Alpár Flóra (PPKE-BTK)
Témavezető: Lindner Henriett egyetemi adjunktus
Összpontszám: 84

A GUG különdíját nyerte:
Sudár Balázs (PPKE-BTK)
Témavezető: Jónácsik László egyetemi docens

Modern nyelvek kultúrája

1. helyezett
Jankó Anna (PPKE-BTK)
Témavezető: Bognár Zsuzsa egyetemi docens
Összpontszám: 76

Művészettörténet

3. helyezett
D'Albini Zsuzsanna (PPKE-BTK)
Témavezető: Kovács Imre egyetemi docens
Összpontszám: 80

Elméleti és leíró nyelvészet

1. helyezett
Pintér Lilla (PPKE-BTK)
Témavezető: É. Kiss Katalin egyetemi tanár
Összpontszám: 82

2. helyezett
Gerőcs Mátyás (PPKE-BTK)
Témavezető: É. Kiss Katalin egyetemi tanár
Összpontszám: 80

Nyelvtudomány – Romanisztika

1. helyezett
Huszthy Bálint (PPKE-BTK)
Témavezető: Domokos György egyetemi docens
Összpontszám: 85

2. helyezett
Balogh Emese (PPKE-BTK)
Témavezető: Bors Edit egyetemi docens
Összpontszám: 78

Orientalisztika I.

2. helyezett
Mércz András (PPKE-BTK)
Témavezető: Major Balázs egyetemi adjunktus
Összpontszám: 78

Orientalisztika II.

1. helyezett
Lánczky István (PPKE-BTK)
Témavezető: Maróth Miklós egyetemi tanár
Összpontszám: 83

19. századi magyar történelem I.

2. helyezett
Kovács Mihály István (PPKE-BTK)
Témavezető: Armando Nuzzo egyetemi docens
Összpontszám: 81

Középkori egyetemes történelem

3. helyezett
Bácsatyai Dániel (PPKE-BTK)
Témavezető: Szovák Kornél egyetemi docens
Összpontszám: 76

3. helyezett
Gilányi Magdolna (PPKE-BTK)
Témavezető: Kóta Péter egyetemi docens
Összpontszám: 76

x