Pázmányos siker a Kínai Nyelvi Híd versenyen 2021. június 2.

A pandémia okozta nehézségek ellenére szép sikert ért el hallgatónk az éves kínai nyelvi versenyen.

A Kínai Nyelvi Híd (Hanyu qiao, Chinese Bridge) versenyt magyarországon két évtizede rendezik meg egyetemistáknak és középiskolásoknak. A győztesek részt vehetnek a televízió által is közvetített kínai döntőn, a dobogósok értékes jutalmakat nyernek.

Az idei, huszadik magyarországi versenyt 2021. május 28-án rendezték meg, a járvány miatt online formában. A főszervező a magyarországi Kínai Nagykövetség kulturális és oktatási szekciója volt, a társszervező pedig az ELTE Konfuciusz Intézet.

A versenyen indult a PPKE másodéves kínai szakirányos hallgatója, Szabó Izabella, aki annak ellenére, hogy a járvány miatt nem volt még lehetősége Kínában tanulni, és kínai nyelvi tanulmányai nagy részét online végezte, szép eredményt elérve a harmadik helyezést szerezte meg. Felkészítő tanára Kou Danyang volt. Gratulálunk a versenyzőnek és tanárainak!