Jelentkezz a TDK-ra! 2021. május 12.

Már most érdemes elkezdeni a felkészülést a következő tudományos diákköri konferenciára.

A tudományos diákköri munka egyedülálló lehetőség arra, hogy az egyetemi hallgatók már tanulmányaik során belekóstoljanak a kutatómunkába, és eredményeiket a nagyobb nyilvánosság előtt is bemutassák. Ha van olyan témád, amelyben szeretnél mélyebben elmerülni és mindezt egy tanulmány formájában megírni, majd előadni a helyi TDK-n, jó esélyed van arra is, hogy eljuss a következő Országos Tudományos Diákköri Konferenciára. A korábbi évek versenyeiről intézetünk diákjai több első díjjal, különdíjjal és rangos helyezéssel tértek vissza. Az egyetlen feltétel, hogy már elkészült szakdolgozattal nem lehet nevezni, de annak nincs akadálya, hogy akár későbbi szakdolgozati témádat vagy annak egy részterületét is ebben a formában kezdd el kidolgozni. Ehhez nincs más teendőd, mint választani egy témavezetőt, és az ő segítségével felvázolt előzetes témával jelentkezni az intézeti TDK-felelősnél, Nyirkos Tamásnál. A jelentkezés folyamatos, mivel helyi TDK-forduló megrendezésére minden félévben van lehetőség. Ez egyben azt is jelenti, hogy aki a következő, 2023-as országos verseny időpontja előtt végez, de a dolgozatát még ez előtt bemutatja, szintén jogot szerezhet az indulásra. Érdemes tehát már most elkezdeni a felkészülést, és belevágni a tudományos kutatás kalandjába.