Területi konfliktusok Kelet-Ázsiában – válságövezetek és hátterük 2014. december 11.

A következő PEACH workshop időpontja 2014. december 15.
A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoportja szeretettel meghív minden kedves érdeklődőt a következő PEACH workshopra, amelyre 2014. december 15-én, hétfőn 17:00 órától kerül sor.

Az est témája: Területi konfliktusok Kelet-Ázsiában – válságövezetek és hátterük

Meghívott előadók:

Günsberger Dóra (PhD hallgató, SOAS, külső munkatárs, Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport): Ideológia és erőpolitika a pakisztáni határvitákban: Kashmir és a Durand-vonal

Szentesi Ambrus Gábor (makroelemző, Sphaera Investments): Kelet-kínai-tenger: konfliktus közeleg?

Kádas Csaba (PhD hallgató, ELTE BTK, főiskolai adjunktus, ÁVF): Konfliktusra hangolva – Kambodzsa mai határvitáinak háttere

Dr. Klemensits Péter (tudományos segédmunkatárs, PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport): A dél-kínai-tengeri konfliktus: Kína az ASEAN ellen?

Moderátor:

Dr. Salát Gergely (szakmai igazgató, Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport, tanszékvezető egyetemi docens, PPKE BTK Kínai Tanszék)

Helyszín: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, 1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1. Sophianum 316-os terem

Vendégeinket büféasztallal is várjuk.

A kutatócsoport célja a mai Távol-Kelettel foglalkozó kutatók összefogása, kutatásuk és kapcsolataik támogatása szakmai rendezvények szervezésével, fórumok biztosításával, műhelykiadványok megjelentetésével.
További információ: https://www.facebook.com/eastasiaresearchppke