Bálint-nap a Balassa Társasággal 2018. március 1.

A Balassa Bálint Társaság és a PPKE-BTK Bálint február 13-án tartotta Balassa Bálint tiszteletére a hagyományos Bálint-napi rendezvényét a főiskola épületének dísztermében.

Prof. dr. Prokopp Mária nyitóbeszéde után zenés irodalmi műsorral emlékeztek a zólyomi születésű költőre, melyben az Esztergomi Református Gyülekezeti Kórus, Fehér László tárogatós, az Esztergomi Zeneiskola fúvósai, Pollmann Norbert néptáncos, a Dobó Katalin Gimnázium, a Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium, illetve az Árpád-házi Szent Erzsébet iskola tanárai és diákjai közreműködtek. Az est házigazdája Vereckei András művészettörténész volt. Balassa Bálint neveltetéséről, szerelmi költészetéről, életviteléről, a végvári vitézségről, esztergomi portréjáról elevenítettek fel az est során mozaikokat. Emellett Kosztolányi Dezső szemelvényeivel idézték meg a gyarmati és kékkői bárót, aki magyar nyelvű költészet első kiemelkedő művelője volt.

Képek forrása: Esztergom Újság