Sikeres volt a Kutatók éjszakája 2019. szeptember 30.

A Kutatók éjszakája idén is sok érdeklődőt vonzott, ami nem is csoda, hiszen érdekes témákkal, izgalmas programokkal készültünk.

A Pázmány Esztergom több mint öt éve minden évben csatlakozik a tudományt népszerűsítő programhoz. A hosszú távú célunk, hogy az ide látogatók megismerkedjenek az itt folyó oktató-kutató munkával, annak szépségeivel, és a későbbiekben ők maguk is hallgatói legyenek az egyetemnek.
Az este folyamán többféle témáról hallhattak előadást az érdeklődök az Óvó-és Tanítóképző Tanszék és a Régészeti Térinformatikai Laboratórium kollégáinak előadásában.
A fiatalabbak, Hetedhétország megmentésében bizonyíthatták rátermettségüket, a természettudomány iránt érdeklődők Kutathattak hallgatóinkkal és a Régészeti Játszóházban a múltba utazhattak vissza a kalandorok.
Reméljük, hogy akik megtisztelték rendezvényünket egy kellemes estét töltöttek el Egyetemünkön.