Változások a pedagógiában - a pedagógia változásai 2019. július 12.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központ Változások a pedagógiában – a pedagógia változása címmel tudományos konferenciát rendez.

A konferencia időpontja: 2019. november 22. (péntek)

A konferencia helyszíne: Iohanneum, Esztergom, Majer István út 1-3.

Jelentkezési határidő 2019. augusztus 26.

Az egynapos tudományos eszmecserét a tanítóképzés, az óvodapedagógia, a tanárképzés, valamint a mentori és vezetőtanári munka aktuális kérdéseiről és problémáiról kívánjuk lefolytatni.

A konferenciára valamennyi hazai képzőhely képviselőire számítunk, továbbá az elmélet és gyakorlat kölcsönösségének jegyében a gyakorlati helyszínek, azaz az óvodák és az iskolák képviselőinek bevonását is tervezzük. Kifejezetten várjuk tehát az egyetemeken, főiskolákon oktató kollégák mellett a gyakorló pedagógusok, mentorok, vezető tanárok és óvodapedagógusok szekció-előadásait is!

A konferencián a következő szekciókat tervezzük: óvodapedagógus, tanító, tanári, mentori, ill. tanítás- és tanulásmódszertani szekciók.