Nemzetközi kiadók és archívumok felajánlásai 2020. április 1.

Ideiglenesen elérhető szakirodalom a távtanulás segítésére

Egyes nemzetközi kiadók a vírushelyzet alatti távoktatás megsegítésére kiterjesztették adatbázisaik hozzáférését. Az intézmény partnerei számára a meglévő szolgáltatásokat bűvítik ki - ezeknél a belépésmód ugyanaz, mint az előfizetett tartalom esetén.

A regisztrációval aktivizálható tartalmak: intézményi szintű igénylés esetén kérjük, jelezzék a kérést a könyvtárnak.

COVID-19 ISP Expanded Access Specifics WEB. Ed. by International Coalition of Library Consortia (ICOLC)

(folyamatosan frissülő táblázat a felajánlott szolgáltatásokról)

A PPKE számára releváns válogatást l. a feltöltött táblázatban.

Ajánlatainkból:

JSTOR - e-könyvek, elsődleges források június 30-ig

Elsevier (tananyagok) - június 15-ig. A távoli hozzáférést a felhasználók intézményi e-mail címe alapján otthonról is tudják igényelni az alábbi oldalon: https://www.sciencedirect.com/customer/authenticate/manra

Project MUSE - a nyílt hozzáférésű tartlom bővült, a szolgáltató kiadók felszabadítottak ideiglenes elérésre e-könyveket (a felajánlást tett kiadók)

Cambridge UP (textbooks, Cambridge Companions, Cambridge Histories, Cambridge Elements) május 31-ig

Index of Medieval Art