Hebraisztika Minor lehetőség

2008.08.27.

Ha felvettek a Pázmány bölcsészkarának valamelyik szakára, a szakos óráidon felül van 50 szabadon felhasználható kredited, nem készülsz orientalistának, de érdekel az ókori és a modern Közel-Kelet világa, akkor hasznosan a kreditjeidet! Válaszd a Hebraisztika minor szakot! 50 kredit hasznos és élvezetes felhasználása 3 év folyamán!

Miért érdemes hebraisztika minoron tanulni?
Mert:

• Megismerhetsz egy Európán kívüli ősi kultúrát, amely a Bibliát, és azon keresztül az európai kultúra gyökereit adta
  • Megismerhetsz egy különleges nyelvet; a klasszikus (bibliai) héber mellett választhatod a modern hébert (ivrit)
  • Megismerheted a Biblia irodalmi, művészeti és kultúrtörténeti vonatkozásait. Az ókori zsidó kultúra megismerése a kereszténység jobb megértését is jelenti
  • Megismerheted az ókori Közel-Kelet (Ugarit, Szíria, Mezopotámia) nagy kultúráit
  • Megismerheted a keresztény Szentföld, a zarándoklatok történetét
  • Megismerheted a magyarországi és európai zsidóság történetét és kultúráját

Szenvedélyes nyelvtanulóknak:
a Hebraisztika BA-t fölveheted nyelvi minorként, és középfokú nyelvismeretet szerezhetsz

Történelem, kultúra iránt érdeklődőknek:
a Hebraisztika BA-t fölveheted nem nyelvi minorként, kulturális ismereteid gyarapítása céljából (Történelem BA ókor- és középkortörténeti specializációjával is kombinálható)

Kapcsolataink, ösztöndíj-lehetőségek:
Jeruzsálemi Héber Egyetem (izraeli ulpánok), Uppsala (Svédország), Pápai Gergely-egyetem (Gregoriana, Roma), Universität Wien.

Speciális program BA képzésben:
Magyarországi temetőfeliratok feldolgozása, Kormos Szilvia tanárnő vezetésével

Van-e élet a BA után?
Igen! Tanulmányaidat folytathatod a PPKE BTK akkreditált Vallástörténet mesterszakán, Vallástörténet vagy Hebraisztika szakirányon

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport