A PPKE BTK 2024-ben ismét meghirdeti a Pázmány Bölcs-Ész csapatversenyt.

A verseny célkitűzése az, hogy felkeltse a középiskolások érdeklődését a PPKE BTK-n kutatott és oktatott tudományterületek iránt. A felkészülés során a diákoknak lehetőségük nyílik elmélyülni a bölcsészet- és társadalomtudományok területén, elősegítve ezzel a szélesebb tudományos érdeklődés kialakítását és a tudományos pályafutásukba való elindulásukat.

A verseny két fordulós. Az első online forduló után a legjobb min. 5 – max. 8 csapatot hívjuk be a szóbeli döntőre.

A csapatverseny komplex, több tantárgyból áll: az irodalom, a történelem és a szabadbölcsészet részterületeiből épül fel, az első fordulóban elég egy részterület feladatsorát megoldani.

A versenyre 3 fős csapatok jelentkezését várjuk a 9–11. évfolyamból. A csapattagok különböző évfolyamokról és különböző iskolákból is verbuválódhatnak.

Csapatverseny fontos dátumai:

Nevezés: 2024. február 21–március 21.

Nevezési díj nincs.

Az első forduló időpontja: 2024. február 21–2024. április 4.

A verseny első fordulója online formában zajlik

Az első fordulóból továbbjutók értesítésének határideje: 2024. április 12.

A versenyre itt lehet regisztrálni →

Az első forduló feladatai