50. alkalommal került sor a felsőoktatási intézmények Kazinczy Ferencről elnevezett Szép Magyar Beszéd versenyére.

Büszkék vagyunk arra, hogy idén is a PPKE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara látta vendégül a versenyzőket, és bonyolította le a megmérettetést az esztergomi képzési helyszínen.

A versenyen a hazai és a határon túli pedagógusképző, hittudományi és jogtudományi főiskolák és egyetemek több mint negyven hallgatója vett részt, akik a helyi fordulókon a legjobbaknak bizonyultak.

A versenyzőket elsőként a rendezvény főszervezője és házigazdája, Juhász Márta tanszékvezető asszony köszöntötte. Nemesi Attila László tanulmányi dékánhelyettes kiemelte, hogy két év online verseny után, milyen öröm, hogy végre ismét személyes formában kerülhetett sor a versenyre.

A szakemberekből álló rangos zsűri a szabadon választott és a kötelező szövegek értő előadása nyomán 14 hallgatónak adományozott Kazinczy-érmet. A jubileumi év alkalmából két pázmányos különdíjat is átadott Bóna Judit, a zsűri elnöke.

A verseny győztese Eőry Viktória, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának hallgatója lett, akinek felkészítő tanára Móricz Éva egyetemi óraadó oktató.

A zsűri elnöke: Dr. Bóna Judit egyetemi docens (ELTE Bölcsészettudományi Kar)

A zsűri tagjai: Dr. Gloviczki Zoltán (Apor Vilmos Katolikus Főiskola), Dr. Havas Judit (Petőfi Irodalmi Múzeum, Budapest), Murányi Sarolta magyartanár, doktorandusz, Dr. Nemesi Attila László (PPKE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar), Dr. Varga Andrea (PPKE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar), Sturcz Attila (logopédus, magántanár)

Kazinczy-
érmet nyertek:

• Eőry Viktória, ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar
    Felkészítő tanára: Móricz Éva, egyetemi óraadó oktató
  • Hamar Dávid, Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar
    Felkészítő tanára: Tóth Erzsébet
  • Pintér Stefánia, Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar
    Felkészítő tanára: Sütő Csaba András, egyetemi tanársegéd
  • Barta Gábor, Károli Gáspár Református Egyetem BTK
    Felkészítő tanára: Dr. Sólyom Réka, egyetemi docens