Nehezen tudsz dönteni merre menj tovább az életben? Hogyan válassz a sok lehetőség közül?
A Pázmány BTK felkészült életpálya-tanácsadó pszichológusa és kortárs segítő hallgatóink (mesterszakos pszichológus hallgatók) nagy örömmel látogatnak el a középiskolákba, hogy pályaorientációs, pszichoedukációs foglalkozásaikkal segítsenek a gimnázium utáni élet, a fiatal felnőtté válás kezdetén felmerülő kihívásokban. Legyen szó kapunyitásról, pályaválasztásról, vagy időmenedzsmentről, szakértőinket bátran kérdezhetitek.
Intreaktív önismereti foglalkozások
A középiskola befejezésével elkezdődik egy új életszakasz, a kibontakozó felnőttkor időszaka, amely átmenetet képez a tinédzserkor és a felnőtt lét között: a függetlenség és önállóság növekszik, az elköteleződés és felelősségvállalás azonban még várat magára. Interaktív önismereti foglalkozásunk olyan középiskolásoknak szól, akik pályaválasztás előtt állnak, ezáltal az érettségi közeledtével izgalmat, várakozást, aggodalmat élhetnek meg. A sokféle továbbtanulási lehetőség között az eligazodás kihívást jelenthet, ez természetes, kapunyitási krízisnek is nevezhetjük. A foglalkozásunk során megmutatjuk, hogyan segíthet az önismeret és a pszichológiai rugalmasság a döntések meghozatalában és a személyiségfejlődésben, hiszen ebben az időszakban kiemelten fogékonyak vagyunk a növekedésre.
Az alkalmak pszichológiai perspektívából közelítik meg a pályaorientációt, az ismeretterjesztés jegyében kurrens, tudományosan alátámasztott háttértudást, pszichoedukációt nyújtva a fiataloknak. A programot a Pázmány BTK életpálya-tanácsadó pszichológusa és a pszichológia mesterszakos kortárs segítők vezetik, biztonságos, elfogadó légkörben.
A Pázmány BTK Hallgatói Szolgáltató Központja rangos elismerésben részesült a Euroguidance Pályatanácsadói Díj 2024-es pályázatán. A szervezethez tartozó pszichológiai támogató csapatunk a Euroguidance a felnőttekért kategóriában ért el harmadik helyezést az „Interaktív önismereti foglalkozás gimnazisták számára: kibontakozó felnőttkor és kapunyitás” című pályaművel. A díjjal a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal célja a magyarországi életpálya-tanácsadás jó gyakorlatainak összegyűjtése, továbbá kommunikációs platform biztosítása a pályázatok népszerűsítésére.
Nyílt napok, pályaorientációs kitelepülések
Az egyéni segítségnyújtás és foglalkozástartás mellett rendszeresen veszünk részt egyetemi és kari szintű pályaorientációs kitelepüléseken, nyílt napokon. Az érdeklődőkkel önismereti beszélgetést folytatunk, pályaorientációs tanácsadást nyújtunk helyben kitöltött teszt alapján, játékos gyakorlatokat végzünk.