Esztergomi partnerintézményünk évről évre szívesen látja előadóinkat névadó szentjük ünnepéhez kapcsolódó projekt napján.
Hírek
Hogyan kapcsolható össze a társadalomlélektan és a politikatudomány, és milyen gyakorlati előnyökkel járhat ez a közéletben? Az alábbi interjúban Dr. Botos Máté, a Pázmány BTK Politológia Tanszékének vezetője mesél az intézmény új mesterképzéséről, amely Európában is egyedülálló szemléletmódot kínál az érdeklődők számára.
Az egyiptomi piramisok a nyomába sem érhetnek egy gazdag magyar honfoglalás kori sír feltárásának – vallja a Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK Magyar Őstörténeti és Honfoglalás Kori Régészeti Tanszékének vezetője, Türk Attila régész. A szakember fáradhatatlanul kutatja a magyarság eredetének régészeti és bioarcheológiai hátterét, a honfoglalás kori régészeti hagyatékot. Mindeközben pedig olyan színvonalú képzést biztosít munkatársaival a tanszéken, hogy végzőseikért gyakorta kapkodnak a legrangosabb magyarországi múzeumok, régészeti-szakmai műhelyek.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem 2024. november 11-én szervezte meg az Egyházközségi képviselőtestületek történetei a ‘rövid 20. században’ című konferenciát Budapesten, amelynek célja a különböző felekezetek átfogó, egyháztörténeti elemzése volt.
2024. október 16-án, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán doktorrá avatták a tudomány különböző területein kiemelkedő kutatásokat végző hallgatókat, akik új megközelítéseikkel és eredményeikkel járultak hozzá a tudományos közösség gazdagításához. Emellett újonnan habilitált oktatóink is átvették okleveleiket, akik szintén számos új tudományos eredményt és innovatív kutatási területet képviselnek.
Alkotóművészeti felhívás a PPKE BTK polgárainak 2024 adventjén.
Egyetemünk jelenlegi és volt kutató tanárai és diákja a dunaszerdahelyi XXII. Nemzetközi Vámbéry Konferencián vettek részt.
2024. október 19-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának munkatársai különleges lehetőséget kaptak, amelynek köszönhetően ellátogattak a pannonhalmi bencés főapátság Uros apát és műve – Bazilika800 című időszaki kiállításra.
Dr. Kárpáti György, a Pázmány BTK Médiatudományi Tanszékének oktatója, aktív szereplője a magyar filmes és médiatudományi szcénának, ahol hallgatóival és kollégáival közösen számos jelentős projekten dolgozik. Az alábbi interjú során bepillantást kapunk a hamarosan megjelenő tanulmánykötetbe, amely a mozgókép és média köré szerveződik, valamint mesél a 2025 tavaszán esedékes filmes doktori konferencia terveiről. Emellett olyan filmek kulisszatitkairól is beszámol, mint a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválra meghívott Holnap meghalok és a hallgatók közreműködésével készült Futni mentem című alkotások.