Az elmúlt években egyre több sajátos nevelési igényű (SNI) gyermek van jelen az oktatási intézményekben, miközben a képzett szakemberek hiánya továbbra is kihívást jelent. Erre a problémára reagálva a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara bővítve képzési kínálatát, gyógypedagógusalapképzési szakot indít, amely a szakemberhiányt kívánja csökkenteni magas szintű tudást és készségeket kínálva a jövő gyógypedagógusai számára.
Hírek
A HUN-REN–PPKE Barokk Irodalom és Lelkiség Kutatócsoport hagyományos, téli időszakban megvalósuló, meghívásos rendszerű konferenciáinak fő célja, hogy egy-egy jól körülhatárolható tudományos részterület behatóbb tárgyalására nyújtson lehetőséget és adjon át újabb ismereteket. Az egynapos eseményeken az adott témakör elismert kutatói osztják meg kutatási eredményeiket, tapasztalataikat a szakma és a nagyközönség számára.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar 2025-ben ismét örömmel várta az érdeklődőket az Educatio Szakkiállításon, személyre szabott tájékoztatást nyújtva a leendő hallgatóknak.
Az oktatási intézményekben egyre több sajátos nevelési igényű gyermek jelenik meg, miközben a szakemberek száma nem tart lépést a növekvő igényekkel. Intézményünk új gyógypedagógia alapképzési szakot indít, hogy választ adjon erre a kihívásra és csökkentse a szakemberhiányt. Dr.Hosszu Tímea, a Vitéz János Tanárképző Központ vezetője részletesen beszél a képzés indításának okairól és céljairól.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem gazdálkodási és menedzsment alapszakos képzést indít, amely a klasszikus gazdaságtudományi alapok mellett egyedi interdiszciplináris szemlélettel és a katolikus egyház társadalmi tanításainak integrálásával kínál új lehetőségeket a hallgatóknak. Dr. Botos Mátéval, a Politológia Tanszék vezetőjével beszélgettünk a szak indításának hátteréről, céljairól és jövőbeni kilátásairól.
Örömmel jelentjük be, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának társadalomtudományi képzéseit hallgatóink a következő tanévtől kezdve a doktori képzés szintjén is tudják majd folytatni az Egyetem keretein belül, és természetesen várjuk a más egyetemeken végzetteket is. Az Egyetemi Tanács a BTK és a létesítendő Társadalomtudományi Doktori Iskola törzstagjainak kezdeményezésére 2023 októberében döntött a doktori iskola alapításáról. Az új doktori iskola (MAB-kód: D260) létesítését 2024. decemberi ülésén a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) is támogatta, öt évre szóló akkreditációt adva a programnak.
A Pázmány BTK oktatásszervezője, Mirkné Bálint Ildikó 26 év után nyugdíjba vonul.
A Vidéktörténeti Témacsoport idén ünnepelte megalakulásának tizedik évfordulóját a Vidéktörténeteink tíz év tükrében című konferenciával, amelyet 2024. december 4–5-én rendeztek meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán.
A filozófia tudománya iránt érdeklődők számára egyedülálló lehetőséget kínál a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara: a filozófia mester-előkészítő képzés azoknak is megnyitja az utat a mesterképzés felé, akik korábbi tanulmányaik során nem szereztek filozófiai előismereteket. Dr. Hankovszky Tamással, a Filozófia Tanszék vezetőjével beszélgettünk az új program céljairól, felépítéséről és előnyeiről.