Szeptembertől indul a LEO Szakkollégium a Pázmány első politika, közélet es nemzetközi kapcsolatok fókuszú szakkollégiuma. Légy részese egy olyan szakmai közösségnek ahol kiegészítheted az egyetemei tanulmányaidat és a kurzusok mellet számtalan élmény, program és fantasztikus közösségi élet vár rád !

A Szakkollégium XIII. Leó pápa munkásságának szellemiségében a politika és a társadalom viszonyában is a morált és a műveltséget tekinti alapvetésnek, valamint különös hangsúlyt fektet a közösségépítésre, a szolidaritásra és a kulturális párbeszédre. Elengedhetetlennek tekinti a judeo-keresztény és görög-római kultúra kimagasló szellemi eredményeinek beható ismeretét, a közélet, a közösség és társadalom formálása iránti felelősségérzetet, párbeszédre, vitára való nyitottságot, a vitában résztvevők kölcsönös tiszteletét, a tudományos kíváncsiságot és szakmai alázatot úgy a résztvevők szakmai karriere során, mint közösségi életében.