Az Armenológiai Tanszék őszi tanulmányi kirándulása

2025.11.13.

Az Armenológiai Tanszék hallgatói november 79. között tanulmányúton vettek részt amely során meglátogatták: Kalocsát, Baját, Hajóst, Ópusztaszert és Szegedet.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Armenológiai Tanszékének hallgatói november 79. között tanulmányúton vettek részt Kovács Bálint tanszékvezető, Karen Jallatyan, Anatolii Tokmantcev, Bácskay András, Sousani Sossi és Szabó Krisztián oktatók kíséretében.


A program célja a magyar kulturális és vallási örökség megismerése, valamint az örmény jelenlét történelmi nyomainak felfedezése volt Kalocsán, Baján, Hajóson, Ópusztaszeren és Szegeden. Kalocsán a résztvevők ellátogattak az Érseki Palotába, az Érseki Levéltárba és a Könyvtárba. Az Érseki Palotában Lakatos Adél levéltáros egy izgalmas prezentációt tartott a délvidéki (péterváradi) örmény katolikus misszióról. Dr. Bábel Balázs érsek úr személyesen fogadta a csoportot, megáldotta őket, és két könyvet is ajándékozott a tanszék könyvtárának.

Hajóson a barokk Érseki Kastélyt, Ópusztaszeren pedig a Feszty-körképet és a honfoglalás történetét ismerhették meg.
A tanulmányút Szegeden zárult, ahol a hallgatók örmény felkeresték az örmény genocídium emlékének és a szumgaiti mészárlások emlékének állíott örmény kereszteskövet (khacsárt) majd részt vettek a szentmisén a Dómban.

 

Események

25.
2026. jún.
BTK
XII. Fraknói Nyári Akadémia
Magyar Tudományos Akadémia PAB-székház
23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt