Gratulálunk a 35. OTDK helyezésekhez!

2021.04.19.

Récsei Péter (2. helyezett) „Idő és tér – Hegyi-Karabah értelmezése a longue durée kontextusában" című pályamunkája (témavezető: Kovács Bálint) Hegyi-Karabah konfliktus történetének hátteret vizsgálja, figyelembe véve az Örményország és Azerbajdzsán között a közelmúltban (2020) zajló háborút. A huszadik századi társadalomtörténeti tendenciákat ötvözve a dolgozat Fernand Braudel idő- és térszerkezetét alkalmazza kutatási koncepcióként, és azt elemzi, hogy hogyan fonódnak össze a vallás, a gazdaság és az etnikai struktúrák a földrajzi, társadalmi és egyéni tényezőkkel a Dél-Kaukázusban a tizenkilencedik századtól napjainkig. Braudel idő- és térmodelljének alkalmazásával a szerző hipotézise, hogy csak a mélyreható struktúrák elemzésével, a „hosszú időtartam" keretében lehet a konfliktust megérteni, és segítséget adni a konfliktus megoldásához.

Kima Saribekyan (különdíjas) a Tale of Two Mandates: Syria, Cilicia and the French Mandate System in the Interwar Period, 1918- 1939 [A két mandátum története: Szíria, Kilikia és a francia mandátum rendszere a két világháború között, 1918-1939] című dolgozatában (témavezető: Dr. Lee Beaudoen) a kilikiai hadjáratot és Franciaország kilikiai érdekeltségét vizsgálja a két világháború közötti időszakban. A szerző megvizsgálja az Egyesült Államok érdeklődésének okait egy kongresszusi támogatású mandátummal Örményország számára és így rávilágít a két világháború közötti időszak jelentőségére a modern Közel-Kelet koncepciójában.
Mindkét munka jól tükrözi a PPKE Armenológiai Tanszékén megvalósuló hallgatói kutatásokat különösen a Mediterráneum és Közel-Kelet története, valamint a határokon átívelő és nemzetközi konfliktusmegoldás terén.
Péter és Kima eredménye tanúskodik elkötelezettségükről, kitartásukról és lendületükről, amely jóval meghaladja a szokásos egyetemi alapkövetelményeket. Ezek az eredmények nagyban elősegítik tudományos törekvéseik megvalósítását mind a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, mind országos, illetve nemzetközi téren.

Az Armenológiai Tanszék ezúton gratulál Kimának és Péternek!

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport