Kovács Bálint tanszékvezető állami kitüntetésben részesült

2023.12.13.

A Pro Cultura Minoritatum Hungariae elismerésben tizenhárom olyan, Magyarországon elismert nemzetiséghez tartozó, kiemelkedő tevékenységet végző személyiség illetve szervezet részesült, aki vagy amely munkásságával hozzájárul a Kárpát-medence népeinek együttéléséhez. A PPKE Armenológiai Tanszékének alapításáért az örmény nemzetiséggel kapcsolatos magas szintű kutatói és szerzői munkásságáért, az örmény katolikus egyház kulturális hagyatékának tudományos feldolgozásáért a Dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által adományozott díjat az idén Kovács Bálint kapta.

A díjátadó gálán a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Armenológiai Tanszékének több diákja is részt vett, Dr. Karen Jallatyan a tanszék oktatóit képviselte. Az örömteli hangulathoz pedig Dr. Czárán Istvánnak -az Országos Örmény Önkormányzat elnökének- és Prof. Szalayné Dr. Sándor Erzsébet nemzetiségi ombudsmanhelyettesnek az elismerő szavai is hozzájárultak.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport