Kulturális Miniszteri Elismerés a PPKE Oktatójának

2017.05.21.

Mint az átadón elhangzott, az örmény kulturális miniszter elismerését, Dr. Kovács Bálint az örmény kultúra Európában való kutatásáért, oktatásáért és terjesztéséért vehette át. A kulturális miniszter megemlítette többek között a partnerkapcsolatok kialakításának és ápolásának fontosságát, az ennek fényében létrejött hallgatói mobilitási program jelentős szerepét. Kiemelte, az elvégzett tudományos kutatómunka és oktatási tevékenység hozzájárul a két ország történelmének, kultúrájának sokrétűbb megismeréséhez és jövőbeli fejlődéséhez.

Az átadón jelent volt a PPKE jereváni partneregyetemének, a Khachatur Abovyan Állami Pedagógiai Egyetem dékánja – Edgar Hovhannisyan, a jereváni Nemzeti Könyvtár főigazgatója -Tigran Zargaryan, az Örmény Tudományos Akadémia vezető kutatója és a PPKE Örmény Tanszékének vendégoktatója – Harutyun Marutyan, az Örmény – Magyar Társaság elnöke – Anahit Simonyan, és többek között a jelenleg Jerevánban tanuló hallgatók közül Telek Nóra és Gerály Zoltán.