Felhívás a Fiatal Művészettörténészek X. Konferenciájára
Kedves fiatal művészettörténész!
Örömmel jelentjük be, hogy 10., jubileumi állomásához érkezett a Fiatal Művészettörténészek Konferenciája, melyet ez alkalommal 2026. október 29–31-én Budapesten szervez meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK Művészettörténeti Tanszéke az Entz Géza Művelődéstörténeti Alapítvánnyal (Kolozsvár) együttműködésben.
A konferenciasorozatnak első alkalommal Kolozsvár adott otthont 2007-ben. Ezt követően váltakozva került megrendezésre erdélyi és magyarországi városokban - Marosvásárhelytől Nagyváradig, Esztergomtól Pécsig.
Kik jelentkezhetnek?
A konferenciára végzett egyetemi hallgatók, MA hallgatók, doktoranduszok és fiatal kutatók jelentkezhetnek (max. 40 fő részére tudunk előadási lehetőséget biztosítani). Ha frissen végzett BA hallgató vagy és szakdolgozatod eredményeit szeretnéd bemutatni, kérjük, mellékelj tanári ajánlást is (szkennelt formában).
Milyen előadással?
Téma és korszakmegkötés nincs, a cél az, hogy művészettörténeti kutatásaink új eredményeit megosszuk egymással. Az előadások időtartama max. 20 perc. A konferencián elhangzott előadásokat ezúttal is egy tanulmánykötetben tervezzük megjelentetni.
Mit kell tenned?
Jelentkezz az előadásod 1000-1500 leütésnyi szinopszisával és önéletrajzzal 2026. augusztus 20-ig az info@isomemese.hu címen „fmk” tárggyal.
A szervezők nevében,
Isó M. Emese