Tanulmányi kiránduláson jártak a Gazdaságtudományi Intézet hallgatói, munkatársai

2026.04.23.

2026. április 17-én tanulmányi kiránduláson vettek részt a Gazdaságtudományi Intézet hallgatói és munkatársai, amelynek során az egerszalóki St. Andrea Borászatba látogattak el.

A látogatás elsődleges célja, illetve visszatekintve hozadéka az volt, hogy a résztvevők megismerjék Magyarország egyik vezető pincészetének életét gazdasági szempontból. Részletes betekintést nyerhettek a pincészet stratégiáját meghatározó döntésekbe, az identitás meghatározásának döntési folyamatába. Képet kaptak azokról az operatív döntésekről, amik meghatározzák a napi működést, különös tekintettel olyan égető problémák esetén, mint a klímaváltozás, a fitoplazma vírus okozta károk, a munkaerőhiány. Tágabb kitekintésben szóba kerültek a borpiac visszaesésének okai, mint az egészségtudatosság, a fiatalok és nők hagyományos fogyasztóktól eltérő szokásai.

A pincészetnél tett látogatást követően fakultatív programként Eger városában került sor városnézésre, fagyizásra, kötetlen beszélgetésre és ismerkedésre. A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar legfiatalabb Intézetének ez volt az első tanulmányi kirándulása. A tanulmányi kirándulás mind szakmai, mind kapcsolatépítésben tapasztalt sikerét érzékelve, jövőbeli terveink közt szerepel további hasonló programok szervezése.

Események

25.
2026. jún.
BTK
XII. Fraknói Nyári Akadémia
Magyar Tudományos Akadémia PAB-székház
23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt