Hová vezet a Selyemút? - Verseny középiskolásokak

2021.04.26.

Hogy lopták el a selyemkészítés titkát a bizánciak? Kik voltak a szogdok? Milyen kincset talált Stein Aurél a befalazott barlangban? Miről kapta nevét a Filatorigát? Esznek-e a kínaiak édes-savanyú húst? Milyen a türkmén hiphop? Mi köze mindennek a Budapest–Belgrád vasúthoz?

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoportja online versenyt rendez 9–12. évfolyamos középiskolás csapatoknak „Hova vezet a Selyemút?" címmel. A vetélkedőre 3-4 fős csapatok jelentkezését várjuk, akik a régi és új Selyemúttal, illetve a különböző ázsiai kultúrákkal kapcsolatos tudásukról adnak számot játékos online vetélkedő keretében. A verseny fő témái a történelem, földrajz, gasztronómia és popkultúra lesznek, a felkészüléshez szükséges anyagokat a jelentkezés beérkezését követően küldjük ki a csapatoknak. A három legjobb eredményt elért csapat pénzjutalmat kap.

A verseny időpontja: 2021. június 4. (péntek)
A verseny helyszíne: online (Zoom)
Jelentkezési határidő: 2021. május 15.
A jelentkezéseket 2021. május 15-e éjfélig kérjük e-mailben elküldeni Szivák Júliának a szivak.julia@btk.ppke.hu e-mail címre.

A jelentkezésnek az alábbiakat kell tartalmaznia:
– a csapattagok neve
– a csapattagok iskolája és évfolyama

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

Az esemény a Facebookon: https://www.facebook.com/events/363614091723373

A Kutatócsoport FB oldala: https://www.facebook.com/eastasiaresearchppke

A versenyt és a Kutatócsoport működését a Magyar Nemzeti Bank támogatja.