Iszlám és migráció - KKI-PEACH előadás

2016.02.23.

Meghívó KKI-PEACH előadásra

Iszlám és migráció IV: Migráció az iszlám világon belül

A Külügyi és Külgazdasági Intézet és a PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoportja szeretettel meghív minden kedves érdeklődőt az Iszlám és migráció - az MTA Nemzetközi és Fejlődéstanulmányok Bizottságával közösen szervezett - rendezvénysorozat következő előadására, amelyre 2016. február 26-án, pénteken 14 órakor kerül sor.

Az rendezvénysorozat negyedik eseményének témája:

Migráció az iszlám világon belül – Afrikában, a Perzsa/Arab-öböl térségében és Délkelet-Ázsiában

Az előadók:

• Dr. Tarrósy István (Afrika-kutató, egyetemi docens, Pécsi Tudományegyetem): Valóban elözönlik Európát az afrikaiak?

Szalai Máté (kutató, Külügyi és Külgazdasági Intézet, Budapesti Corvinus Egyetem): Migráció az arab térségben

Szakáli Máté (tudományos segédmunkatárs, PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport): Migránsválság Délkelet-Ázsiában

Helyszín: PPKE BTK Sophianum, 1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1., 205-ös terem

2015-ben Európa korábban példátlan migrációs válságot élt át, mely vélhetően a következő években is folytatódik. Az Európát ért „sokk" azonban elfedi azt a tényt, hogy egyrészt a világ más részein is komoly migrációs válságok bontakoztak ki, másrészt, hogy az iszlám világból – 2015-ben elsősorban a Szíriából – elinduló migránsok célpontja nem kizárólag Európa lehet. Az Iszlám és migráció sorozat negyedik előadása ezért Afrikát, a Perzsa/Arab-öböl térségét és Délkelet-Ázsiát vizsgálja, az ottani migrációs folyamatokat és viszonyokat vizsgálva.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/1703323753248804/