Japán választott - PEACH workshop

2021.11.09.

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport sok szeretettel meghívja Önt soron következő rendezvényére, melynek címe:

Japán választott (kerekasztal-beszélgetés)

Időpont: 2021. november 25. (csütörtök) 18:00
Helyszín: Zoom

FB esemény →

2021. október végén lezajlottak a parlamenti választások Japánban. A győztes a korábban is kormányzó koalíció lett, Kishida Fumio miniszterelnökkel az élen, aki a Liberális Demokrata Párt (LDP) vezetője. Megválasztásának ellenére az új miniszterelnök mégsem örvend nagyfokú népszerűségnek. A választási kampány a Covid-19 járvány elleni harcra, a gazdaság újraindítására, illetve a társadalmi különbségek csökkentésére volt kihegyezve.

Hogyan zajlottak a választások? Hogy vezetett Kishida Fumio útja a miniszterelnökséghez? Mit jelent a korábbihoz képest csökkenő támogatottsága a kormánykoalíciónak? Milyen jövő vár Japánra és a japán politikai életre? Képes lesz-e az új miniszterelnök az egyre gyengülő LDP hatalmát stabilizálni?

Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kaphatnak választ soron következő kerekasztal-beszélgetésünk folyamán, amelynek résztvevői:
Hidasi Judit, a Budapesti Gazdasági Egyetem professzor emeritája, és
Bartók András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója.

Amennyiben az esemény személyes formában kerül megrendezésre, a maszk viselése és védettségi igazolvány felmutatása szükséges. Megértésüket köszönjük!

Az esemény létrejöttét és a Kutatócsoport munkáját a Magyar Nemzeti Bank támogatja.

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

FRISSÍTÉS: Az esemény felvétele megtekinthető itt.