Kereskedelmi? Háború? – PEACH kerekasztal-beszélgetés

2018.10.08.

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport szeretettel vár minden érdeklődőt következő PEACH (Pázmány East Asia Club, Hungary) kerekasztal-beszélgetésére, melynek címe: Kereskedelmi? Háború?

Időpont: 2018. október 15. (hétfő) 17:00

Helyszín: PPKE BTK Sophianum (1088 Budapest, Mikszáth tér 1.) 204-es terem

Résztvevők:

• Bánhidi Ferenc közgazdász, Kína-kutató (PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport)
  • Eszterhai Viktor Kína-kutató, szenior kutató (PAIGEO Kutatóintézet)
  • Győrffy Dóra közgazdász, egyetemi tanár (PPKE BTK Nemzetközi Tanulmányok Tanszék)
  • Szigetvári Tamás közgazdász, (PPKE BTK Nemzetközi Tanulmányok Tanszék, MTA VGI)

Moderátor:

• Szakáli Máté tudományos segédmunkatárs (PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport)

Donald Trump már választási kampányában megígérte, hogy megválasztása esetén keményen fel fog lépni Kínával szemben az USA vélt vagy valós sérelmei miatt, és sokak meglepetésére ezen ígéreteit el is kezdve valóra váltani. Az Egyesült Államok és Kína nagyhatalmi vetélkedése nem új keletű, ám a két szuperhatalom közötti gazdasági versengés 2018-ban új szakaszba lépett. Nyár óta Trump több hullámban védővámot vetett ki bizonyos kínai árucikkekre, mire Peking amerikai importtermékekre vezetett be büntetővámot. Mik az elmúlt néhány hónap tanulságai amerikai és kínai szempontból? Hogyan viszonyul a kereskedelmi háború a kínai–amerikai nagyhatalmi versengés egyéb színtereihez? Hol tart most a kereskedelmi háború, s hogyan befolyásolja az amerikai–kínai kapcsolatokat és a globális viszonyokat? Kik lesznek a nyertesek és a vesztesek?

FB esemény: https://www.facebook.com/events/276252406332642

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!