Kína és fenntarthatóság - projektnap Esztergomban

2018.11.20.

2018. november 19-én Esztergomban az Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola a fenntartható fejlődés jegyében projektnapot tartott, amelyen Ázsia képviseletében a PPKE BTK Kínai Tanszékének öt hallgatója - Farkas Diána, Kenéz Janka, Lőrinczi Boglárka, Molnár Dalma és Tarnóczi Petra - ismertette a középiskolásokkal Kína szerepét és nehézségeit a környezetvédelemben.

A diákok először egy 9 kérdésből álló tesztet kaptak, ahol Kína légszennyezésével, elsivatagosodásával, veszélyeztetett állatfajaival kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolniuk, a csoportok legjobban teljesítő tagjai szerencsesüteményt kaptak, a helyes válaszok megbeszélésével pedig gyarapíthatták ismereteiket a Középső Birodalomról.

Ezek után hűtőmágnest készítettek hulladék anyagokból, amelyekre hallgatóink segítségével a 'tiszta', 'zöld', 'légszennyezés', 'Kína' és a 'környezetvédelem' szavak írásjegyeit írhatták.