Mi folyik Hongkongban? - PEACH beszélgetés

2019.09.09.

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport szeretettel vár minden érdeklődőt az őszi félév első PEACH (Pázmány East Asia CLub, Hungary) workshopjára.

Cím: Mi folyik Hongkongban?
Időpont: 2019. szeptember 16. (hétfő) 18:00-19:30
Helyszín: PPKE BTK Sophianum (1088 Budapest, Mikszáth tér 1.) fszt. 9-es terem

Résztvevők: Matura Tamás Kína-szakértő (BCE TTK); Buzna Viktor külpolitikai újságíró (Magyar Nemzet)

Moderátor: Salát Gergely egyetemi docens (PPKE BTK)

A kiadatási törvényjavaslat miatt Hongkongban március óta zajló tüntetések egész nyáron lázban tartották a sajtót: a világ árgus szemekkel figyelte, hogy a hongkongi kormányzat és a kínai központi kormány miként lépnek fel az egyre vakmerőbbé váló tüntetőkkel szemben. Rengeteg a kérdés az eseményekkel kapcsolatban. Mit akarnak a tüntetők valójában? Kik a tüntetők egyáltalában? Van valódi társadalmi támogatottsága a mozgalomnak, vagy csak lázongó diákok mennek az utcára? És mit szól ehhez Peking? Lesz újabb Tienanmen tér? Vagy Kína most többet ad a nemzetközi megítélésére?

Buzna Viktor, a Magyar Nemzet tudósítója a helyszínen kereste a választ ezekre a kérdésekre, Matura Tamás Kína-kutató pedig évek óta figyelemmel követi a távol-keleti eseményeket.

Az eseményre mindenkit sok szeretettel várunk.

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/389426215097647/