PEACH Junior hallgatói konferencia - eredmények és videó

2021.12.13.

Az eseményen összesen 15 egyetemi hallgató mérte össze tudását és ismertette kutatási eredményeit. Meghallgatásuk két külön szekcióban történt, ahol szakmai zsűri értékelte előadásukat.
Az előadások felvétele visszanézhető a Kutatócsoport YouTube csatornáján.

Ezúton is köszönjük az Eurázsia Központ kutatóinak, hogy remek kérdéseikkel és szakmai véleményezésükkel emelték az esemény színvonalát.

Az eseményt a Magyar Nemzeti Bank támogatta.

A helyezést elért előadások az alábbiak:

I. szekció

1. helyezett
Kakuk Petra: A kínai három gyermek politika (PPKE-BCE Kelet-Ázsia tanulmányok mesterszak)

2. helyezett
Kovács Gyöngyvér: Műkincsrablás vagy örökségvédelem? A Pekingi Nemzeti Palotamúzeum műtárgyainak evakuálása Tajvanra a kínai polgárháború ideje alatt (PPKE kínai alapszak)

3. helyezett
Torma Laura: Az ázsiai-amerikai közösség és narratív technikák Charles Yu Interior Chinatown c. regényében (ELTE FTT fordító és tolmács mesterszak)

II. szekció

1. helyezett
Bátai Nóra: Japán vezető szerepet játszik-e a nemzetközi klíma- és környezetpolitikában? (NKE Nemzetközi tanulmányok mesterszak)

2. helyezett