PEACH workshop: Észak-Korea biztonságpolitikai helyzete

2023.02.01.

A következő PEACH workshopon a Koreai-félsziget biztonsági viszonyairól lesz szó.

Sok szeretettel hívunk minden kedves érdeklődőt a Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport soron következő PEACH (Pázmány East Asia Club, Hungary) workshopjára.

Téma: Észak-Korea biztonságpolitikai helyzete

Időpont: 2023. február 7. (kedd), 18:00-19:30

Helyszín: PPKE Sophianum (1088 Budapest Mikszáth tér 1.), 111-es terem

FB-esemény →

Észak-Korea fokozódó nukleáris tevékenysége, a drónprogramja által fenyegett Dél-Korea és Japán aggodalmai ismét a nemzetközi politika figyelmének homlokterébe helyezték a Koreai-félszigetet, különösen biztonságpolitikai szempontból. Milyen mozgástere van a két Koreának? Hogy viszonyul az Egyesült Államok és a térség többi nagyhatalma a növekvő biztonsági fenyegetéshez? Van-e hatása az Európában zajló háborúnak a koreai kérdésre? A beszélgetésen ezekre és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ.

Az eseményen Dr. Csoma Mózes, Magyarország korábbi észak- és dél-koreai nagykövete, valamint Dr. Tálas Péter biztonságpolitikai szakértő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai és Védelmi Kutatóközpontjának kutatói beszélgetnek. A moderátor Dr. Szilágyi Zsolt, a Kutatócsoport külső munkatársa.

Az eseményen videofelvétel készül, amelyet később közzéteszünk a Kutatócsoport YouTube-csatornáján.

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

 


 
A Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport  működését és az esemény megrendezését a Magyar Nemzeti Bank támogatja.


 

 

 

Események

15.
2025. szept.
BTK
Ars Sacra – Őseink zarándokútjain
Sophianum
17.
2025. szept.
BTK
Latinitas Hungarica/Középkori Esték
Danubianum 202
23.
2025. szept.
BTK
BTKÁVÉ
Budapest, Szent Gellért tér 3.
25.
2025. szept.
BTK
Állatotthon látogatás
Noé Állatotthon Alapítvány
26.
2025. szept.
BTK
Kutatók Éjszakája 2025
Budapest és Esztergom
27.
2025. szept.
BTK
A magyar sinológia második évszázadának küszöbén
Sophianum 112
További események
szechenyi-img-alt