Társadalom és környezet Ázsiában (PEACH konferencia-felhívás)

2023.09.13.

Társadalom és környezet Ázsiában – konferenciafelhívás

A társadalom és környezet egymásra gyakorolt hatása mind a társadalom-, mind a humán és a természettudományok számára egyre jelentősebb kutatási területté válik. Ázsia a világ legnépesebb kontinense, a világgazdaság egyre fontosabb szereplője és a civilizációs eredetű katasztrófák egyik legnagyobb elszenvedője is. Talán sehol máshol nem érzékelhetőek ennyire az átalakuló gazdaság környezetre gyakorolt hatásai, illetve az ehhez alkalmazkodó társadalmi változások, ezért különösen fontos ezt a területet multidiszciplináris kutatási módszerekkel vizsgálni. Az itt szerzett tapasztalatok tanulságokkal szolgálhatnak nemcsak a régió, de az egész világ számára.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoportja és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának Néprajztudományi Intézete közös konferenciát szervez, amelynek célja a társadalom és környezet összefüggéseinek feltárása a mai Ázsiában.

A konferencia időpontja: 2023. november 17–18.

A konferencia helyszíne: ELKH BTK Történettudományi Kutatóközpont, 1097 Budapest, Tóth Kálmán u. 4.

A konferenciára a témával foglalkozó kutatók és doktoranduszok jelentkezését várjuk bármely diszciplínából egy 150 szavas absztrakt és intézményi affiliáció megadásával.

Az absztraktok beküldésének határideje: 2023. október 15. éjfél.

Az absztraktokat kérjük Papp Bendegúznak címezve a papp.bendeguz@btk.ppke.hu emailcímre küldeni.

A konferencia pontos programjáról és a regisztráció menetéről az absztraktok beérkezését követően, 2023 novemberében küldünk tájékoztatást.

A konferenciát és a Kutatócsoport működését a Magyar Nemzeti Bank támogatja.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport